Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Dominikana – przewodnik, porady, informacje

Dominikana – przewodnik, porady, informacje

Republika Dominikany (Dominicana Republic) czy Dominikana to kraj jak z bajki, a ściślej mówiąc – jak z tropików. Fantastyczny klimat wyspy wynika z jej położenia w pasie morsko-tropikalnym, na Morzu Karaibskim, na wyspie Hispaniola (Dominikana zajmuje 2/3 jej powierzchni, zaś 1/3 należy do Haiti). Możesz być pewny, że spędzisz tu wymarzone wakacje. Dominikana jest miejscem, w którym przez cały rok panuje przepiękna, słoneczna pogoda, a upał łagodzą krótkotrwałe opady, które wpływają również na rozkwit bujnej, egzotycznej roślinności wyspy. Nie wiesz, jak chciałbyś spędzić wyczekiwane przez długie miesiące wczasy? Dominikana – choć z pewnością nie ułatwi ci wyboru, biorąc pod uwagę mnogość ofert spędzania wolnego czasu, jakie są tu dostępne – sprawi, że twoje możliwości będą nieograniczone, a jednocześnie nie będziesz musiał robić nic, na co nie będziesz miał ochoty.

Jesteś pamiątkowym zakupoholikiem? Szybko szukaj oferty „Dominikana last minute”, pakuj walizki, paszport i wpadaj na wyspę! I ci, którzy liczą na typowe pamiątki z kurortu i ci, którzy przyzwyczajeni są do luksusowych smaków, nie będą zawiedzeni. Rum, kawa, cygara, droga biżuteria wysadzana kamieniami szlachetnymi, wyroby ze skóry – elegancja i tradycja w jednym. Nałogowo robisz zdjęcia? Dominikana okaże się – w całości! – najpiękniejszą fotką, jaką zrobiłeś w życiu. Pola trzciny cukrowej, wodospady, turkusowe zatoki i gaje palmowe czekają, byś je uwiecznił. Masz dzieci, które liczą na atrakcje i nowe znajomości?

Jeśli miewasz zachcianki, możesz równie dobrze spędzić połowę urlopu na plaży, drugą połowę podróżując po kraju lub zapisując się na kolejne fakultatywne wycieczki. Dominikana zaprezentuje ci całą listę atrakcji: liczne pola golfowa, które funkcjonują przez cały rok (istnieje możliwość odbycia odpłatnie kilku lekcji!), nurkowanie pod opieką profesjonalistów w poszukiwaniu cudownych raf koralowych i wielobarwnej fauny i flory, wycieczki typu „safari”, przelot helikopterem nad wyspą i możliwość podziwiania tego raju na ziemi z nieba. Na wyspie pokłusujesz konno poprzez piękne, niekończące się plaże – będzie to scena jak z filmu albo urokliwego zdjęcia. Dominikana zachwyci również tych, którzy zżyci są z naturą i jej magią – niedaleko wyspy znajduje się tzw. Wyspa Delfinów, gdzie można pobawić się z tymi przemiłymi ssakami. Dominicana to również kraj parków narodowych oraz ogrodów botanicznych pełnych niezwykłych, niespotykanych nigdzie indziej na Ziemi, gatunków roślin, ptaków czy płazów.

Wystarczy wykupić ofertę last minute – Dominikana w każdej mierze warta jest swojej ceny, jej niepowtarzalny klimat tworzy mieszanka wpływów europejskich, afrykańskich i rodzimych, które uwidaczniają się również w kulturze kraju, zwłaszcza w muzyce – gdy tylko poczujesz fantastyczny, unikalny rytm dominikańskiego merengue, zawładnie on tobą do reszty. Mieszkańcy wyspy są niezwykle przyjaznymi, otwartymi ludźmi, którzy szukają porozumienia z turystami, nawet jeśli nie są w stanie zrozumieć ich języka.

Na koniec jeszcze jedna rzecz, która z pewnością oczaruje każdego, kto lubi czerpać z życia pełnymi garściami, mianowicie – dominikańska kuchnia. Szczególnie smakosze mięs, owoców morza, owoców i wszelkiego rodzaju słodkości, począwszy od karmelu w czystej postaci, poprzez lody o smaku karmelowym, skończywszy na fasoli w karmelowym sosie!

Dla kogo przeznaczone są więc tego rodzaju wakacje? Dominikana przywita wszystkich z otwartymi ramionami i pozostawi po sobie wspomnienia nie do zatarcia, warto zatem odkładać przez jakiś czas pieniądze, by zakosztować czegoś, co jest bezcenne: miąższu życia, feerii barw, mnogości wrażeń. Otwórz się na nie, a inaczej spojrzysz na świat, który stanie się na zawsze piękny i ciekawy.

Zostaw komentarz