Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania – przewodnik, porady, informacje

Hiszpania – przewodnik, porady, informacje

Wakacje w Hiszpanii to urlop pod znakiem słońca, wyśmienitego wina i cytrusów. Tutejsze kurorty Morza Śródziemnego od lat przyciągają dziesiątki milionów turystów z całego świata. W Hiszpanii nigdy nie będziemy się nudzić – oprócz wspaniałych plaż, możliwości uprawiania wszelakich sportów wodnych i podziwiania wielkich portów, możemy szusować na nartach w górskich ośrodkach sportów zimowych.

Dopełnieniem tej niezwykle aktywnej rekreacji są zabytki, które zapierają dech w piersiach. Kultura muzułmańska, która przez stulecia odgrywała na Półwyspie Iberyjskim dominującą rolę, stanowi dziś wspaniałe orientalne dopełnienie hiszpańskiej tradycji.

Różnorodność kulturowa jest tu widoczna na każdym kroku – istnieje wiele regionów cieszących się dużą autonomią. Tamtejsza ludność czuje wielkie przywiązanie do tradycji lokalnej. Ich język, flaga i ziemia to prawdziwe sacrum, a miłość do małej ojczyzny przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Każdy region może się także pochwalić mnogością winnic i gatunków tego szlachetnego trunku – od win tańszych, powszechnie dostępnych – do prawdziwych rarytasów, przeznaczonych dla zamożnych koneserów.

Będąc w Hiszpanii warto poeksperymentować z tamtejszą kuchnią – szczególnie z owocami morza. Bogactwo egzotycznych owoców wzmaga apetyt – jednocześnie mamy możliwość skosztowania każdego z nich wprost po zerwaniu z drzewa.

Hiszpańskich miast nie trzeba zachwalać – ich historia, zabytki i niepowtarzalna atmosfera działają niczym magnes. Wspaniała architektura muzułmańska spotykana w Kordobie, Toledo i Grenadzie, dzieła Gaudiego zdobiące Barcelonę, ukryte w dolinach katalońskie kościoły romańskie i kolekcje muzealne Madrytu nadają Hiszpanii spolendoru i prestiżu, o którym inne kraje mogą tylko marzyć. Ta zachwycająca w każdym aspekcie część Europy, kraj flamenco i korridy, czaruje niczym za dotknięciem magicznej różdżki.

Zostaw komentarz