Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Monako   /  Monako – Jak dotrzeć?

Monako – Jak dotrzeć?

Jeżeli chcemy dostać się do Monako samolotem to jedyną opcją połączenia jest lot do Nicei we Francji, ponieważ jest to port lotniczy położony najbliżej tego kraju. Nicea położona jest w odległości około 22 kilometrów od granicy Monako. Stąd są organizowane kursy specjalnych autobusów Navette (odjeżdża ich około 100 dziennie).Wyjazdy są organizowane mniej więcej co godzinę od 9:00 do 21:00 z terminala 1, koszt takiej podróży to około 14 EUR. Czas trwania przejazdu autobusowego to 1,5 godziny.

Na obecną chwilę połączenia lotnicze na tej trasie są organizowane jedynie przez LOT. Podróż zajmuje około 3 godzin, a cena biletu kształtuje się w zależności od okresu lotu, ale w większości kwota, którą trzeba przeznaczyć na bilet waha się w granicach 1500 zł (w promocji bilety spadają nawet do 900zł).

Z Nicei do Monte Carlo kursują także pociągi, przejazd trwa bagatela 20 minut i odbywa się w bardzo komfortowych warunkach. Cena biletu to ok. 12 EUR. Na trasie Polska – Monako żaden z przewoźników autokarowych nie organizuje bezpośrednich połączeń, niemniej jednak taka podróż jest nieopłacalna ponieważ jest kosztowna i wymaga przesiadek (bilety autobusowe kosztują tyle co na samolot), a do tego czas podróży jest bardzo długi i nużący.

Osoby, które chcą spróbować czegoś innego mogą wynająć helikopter na tą specjalną okazję, przewoźnikiem organizującym tego typu transporty jest Heli air Monaco. Taki przelot trwa 6 minut i jego koszt wynosi 80 EUR.

Zostaw komentarz