Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Szwecja   /  Szwecja – Jak dotrzeć

Szwecja – Jak dotrzeć

Z dotarciem do Szwecji nie powinniśmy mieć większych problemów, zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę lot samolotem. Na trasie Warszawa-Sztokholm lata 2-3 razy dziennie samolot. Podróż trwa jedynie 1 h 40 min. Bilet lotniczy może być bardzo tanie, ponieważ to połączenie obsługiwane jest przez tanie linie lotnicze, takie jak: Wizzair (lata również do Malmo i Goteborga). Do Sztokholmu dolecimy także Norwegianem. Również lotniska w Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu oferują połączenia ze Szwecją. Warto wiedzieć, że lotnisko Skavsta oddalone jest od Sztokholmu o 100 km, ale z lotniska jeżdżą autobusy, którymi szybko dostaniemy się do centrum.

Do Szwecji można także płynąć promem. Ceny promu zależne są od sezonu, a także od tego czy zdecydujemy się na kurs dzienny czy nocny (dzienny jest tańszy). Rowery przewożone są bezpłatnie, za samochód zapłacimy mniej więcej tyle, ile za bilet dla osoby dorosłej. O ile takie rozwiązanie można uznać za ekonomiczne, tak rezerwację miejsca w kabinie już nie.

Do Nynäshamn możemy dostać się z Gdańska promem Polferries. Ze Świnoujścia natomiast dopłyniemy do Ystad. Opcja druga jest tańsza, a także krótsza  o 10 h – do Ystad płynąc będziemy ok. 9 h 30min i zapłacimy ok. 450 SEK w jedną lub 750 SEK w dwie strony. Płynąc z Gdańska musimy doliczyć ok. 80-100 SEK.

Do Szwecji dostaniemy się także dzięki promowi Stena Line, które kursują na trasie Gdynia-Karlskrona. Podróż trwa 10 h 30 min i jest to najtańsza morska wyprawa.

Najkrócej natomiast będziemy płynąć wybierając promy Unity Line, które płyną łączą Świnoujście z Ystad. Czas rejsu to niecałe 7 h, a cena waha się granicach 450 SEK- 820 SEK (w zależności czy kupujemy bilet w jedną, czy w obie strony).

Zostaw komentarz