Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tajlandia   /  Regiony-tajlandii   /  Tajlandia – Bangkok

Tajlandia – Bangkok

Bangkok to miasto, które pozostawia po sobie wiele niezapomnianych wrażeń. To miasto niezwykle kolorowe, charakteryzujące się głęboko zakorzenioną tradycją, historią i kulturą. Bangkok zadziwia swoimi rozmiarami i szerokim wachlarzem atrakcji turystycznych. O sercu Tajlandii można by rozpisywać się godzinami, a i tak nie starczyłoby czasu by wiernie oddać prawdziwego ducha tego miejsca. Bez wątpienia poruszając temat Bangkoku nie można zapomnieć, że stolica Tajlandii, to przede wszystkim jedno z najważniejszych miast na całym świecie. Bangkok koniecznie trzeba zobaczyć i nie można go pominąć na planie swoich podróży.    

Nazwa stolicy Tajlandii w tłumaczeni na polski oznacza po prostu „Miasto Aniołów”, jednak Bangkok przez miejscowych nazywany jest również – „Wiecznym klejnotem”, to właśnie to porównanie bardziej pasuje do atmosfery panującej w Bangkoku, bo piękno tego miasta nigdy nie gaśnie, nawet w nocy Bangkok błyszczy od neonów. Stolica Tajlandii charakteryzuje się nowoczesnym budownictwem, gdzie praktycznie z każdej strony otaczają nas drapacze chmur, futurystyczne galerie i budynki całe ze szkła. Ogromna metropolia poraża każdego obcokrajowca liczbą mieszkańców, ciągłym ruchem, hałasem i tłokiem, jednakże na dłuższą metę taki stan rzeczy ma swój urok, ponieważ mieszkańcy Bangkoku są bardzo uprzejmi, mili i kontaktowi ( większość z nich biegle włada językiem angielskim). To wyjątkowe miasto zamieszkują różne narodowości, a także wyznawcy odmiennych kultów religijnych: Chińczycy, Laotańczycy, Malajowie, Hindusi, Khmerowie, Wietnamczycy. Mimo ogromnego zróżnicowania etnicznego i kulturowego w mieście panuje pozytywna energia i harmonia życia.

Opisując miasto ze względu na układ infrastruktury miejskiej, można powiedzieć, że rdzenna kultura Tajów ginie w cieniu wieżowców. Na miejscu nowoczesność przeplata się z tradycyjnym wyrafinowaniem. Ogromne skupiska miejskie, kluby i muzea pomieszane są z pogrążonymi w ciszy złotymi świątyniami. Turyści, którzy kochają nowoczesne aglomeracje będą zachwyceni tym miejscem. Miłośni kultury i sztuki odnajdą w Bangkoku największe skarby kulturowe Azji. Za najbardziej cenione zabytki stolicy Tajlandii uznaje się: majestatyczną świątynie buddyjską –  Wat Phra Kaeo, siedzibę władców Tajlandii – Wielki Pałac, kaplica  Buddhaisawan oraz potężny pałac królewski – Wang Na. Największe skarby sztuki tajskiej można podziwiać w Muzeum Narodowym Tajlandii. Wokół ogromne kompleksu muzealnego znajdują się liczne mniejsze galerie sztuki.

Tajlandia to jedno z tych miejsc, które podoba się każdemu!

Zostaw komentarz