Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Holandia – przewodnik, porady, informacje

Holandia – przewodnik, porady, informacje

To, że Holandia obdarzona jest swoistego rodzaju czarem, wie każdy szczęściarz, który mógł ją zwiedzić. Tutaj spokój i cisza malowniczych krajobrazów miesza się z tętniącymi życiem miastami i roztańczonymi klubami. Zabytki, piękne wybrzeże, ogromne miasta i spokojne wsie – a to wszystko na tle kolorowych wiatraków. Tak, Holandia jest piękna!

Podobno każdemu w dzieciństwie podobają się wiatraki, im większe i bardziej kolorowe – tym lepiej. Czy zatem Holandia nie jest krainą z dziecięcych marzeń? To przecież tu znajdują się najsłynniejsze na świecie, ogromne i barwne wiatraki, które zachwycają już nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Żaden fotograf nie pożałuje kliszy będąc w Holandii – i całe szczęście, europejskie cuda trzeba przecież uchwycić, by móc do nich powracać.

Ale Holandia to nie tylko wiatraki, to także ogrom innych atrakcji turystycznych. Zapierający dech w piersiach, zabytkowy Amsterdam niesie za sobą przecież tyle niespodzianek! A portowy Rotterdam? Czy on nie zasługuje na naszą uwagę?

Holandia to również feeria smaków! Któż z nas nie przepada za holenderskimi serami? Alkmaar to prawdziwa frajda dla smakoszy żółtego przysmaku. Nie wspominając już o złotym trunku bogów, w Holandii faktycznie piwo można nazywać ambrozją. Holenderskie browary uznawane są za najznakomitsze na świecie. Powód? Charakteryzują się bogatą tradycją i wyjątkowym, wyrazistym smakiem. Pozwólmy sobie smakować Holandię każdym zmysłem.

Nie da się ich nie zauważyć, są wszędzie i wszędzie przyciągają uwagę turystów, ale i nie tylko, Holendrzy bowiem do tej pory nie mogą wyjść z podziwu dla tych kwiatów. Tęczowe kolory tulipanów i ich wyjątkowy, delikatny kształt zyskał uznanie dla Holandii. Tulipany to prawdziwy jej symbol. Jak wiadomo kwiaty zawsze kojarzą się pozytywnie i tak też kojarzy nam się Holandia, która jest stolicą przepychu i delikatności jednocześnie.


Zostaw komentarz