Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Nepal   /  Trekking

Trekking

Od lat 60. piesze wyprawy szlakami określane są jako trekking. Początkowo trekkerzy wykorzystywali szlaki komunikacyjne i transportowe, które służyły Nepalczykom. Trekking w Nepalu nie jest jednak równoznaczny z wyprawami wysokogórskimi himalaistów. Tylko początkowe etapy himalajskiej wyprawy odbywają się po szlakach trekkingowych.Wyprawa trekkingowa w Nepalu może trwać jeden dzień, ale także cały miesiąc. Dla turystów aktywnych trekking w Nepalu jest doskonałą propozycją. Oprócz możliwości zdobycia wysokogórskiego szczytu, sprawdzenia własnej kondycji fizycznej, trekking w Nepalu daje także szansę przebywania w niezwykłej krajobrazowo scenerii, wśród rdzennej ludności oraz egzotycznej fauny i flory.

Punkt wyjścia stanowią subtropikalne niziny, wyżej czekają na turystów zalesione wzgórza i rozległe łąki. Płynące rzeki wyżłobiły charakterystyczne głębokie wąwozy. Przed szczytami rozciągają się lodowe pustynie.Zmiany krajobrazu, które można obserwować podczas trekkingu w Nepalu następują nie tylko razem ze zmianami wysokości, ale także wraz z porami roku. Turystę zaskoczy żywiołowe wiosenne przebudzenie przyrody, intensywne letnie żniwa, feeria jesiennych barw wypełniająca przestrzeń.Jednym z najpopularniejszych szlaków jest Jomsom Trek. W okolicach Pokhary i Doliny Katmandu przebiegają szlaki dostosowane do kilkudniowych wycieczek. Trekking w Nepalu odbywa się także na szlakach prowadzących do baz pod Mount Everestem oraz wokół Annapurny. Przejście tych tras zajmuje trzy tygodnie.

Trekking w Nepalu ma różne formy. Trekkerzy (po uzyskaniu zezwolenia w Wydziale Wspinaczki Wysokogórskiej Ministerstwa Turystyki w Katmandu) przemieszczają się w małej grupie głównym szlakiem nocując w schroniskach. Jest to spokojna marszruta dla początkujących miłośników trekkingu w Nepalu. Nocleg w schronisku (wspólna sala) kosztuje 20–50 NRP, posiłek (ryżowy dal bhat) 30–50 NRP. Ceny te obowiązują na trasach dojściowych do baz pod Mount Everestem oraz wokół Annapurny. Turyści oddalający się od tych szlaków muszą być świadomi wzrostu cen. Podczas trekkingu w Nepalu nie należy się raczej targować, ale przyjmować zaoferowane ceny, które nie są aż tak wygórowane.Innym rodzajem trekkingu w Nepalu są zorganizowane wyprawy, które można znaleźć w ofercie biur podróży oraz nepalskich agencji trekkingowych.

Zostaw komentarz