Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Rosja – przewodnik, porady, informacje

Rosja – przewodnik, porady, informacje

Rosja od stuleci kojarzy się w Zachodniej Europie z bezkresnymi, słabo zaludnionymi obszarami. Kraj rządzony niegdyś przez carów zawsze intrygował resztę Europy. W Polsce postrzegana jako zagrożenie, na Zachodzie wywoływała raczej ciekawość, podziw, wymieszane ze zdziwieniem. Na wyobraźnię przybysza z Zachodu działają przede wszystkim ogromne rosyjskie przestrzenie. Nie należy utożsamiać ich wyłącznie z geografią, bowiem przekładają się one również na mentalność mieszkających tu ludzi. Przykładowo – Kraków w oczach Rosjan leży praktycznie w górach. Trudno nam sobie także wyobrazić, że Rosjanin jadący pociągiem na odległość 100 km wsiada do… pociągu podmiejskiego.

Surowe i – jednak – nieco egzotyczne piękno Rosji przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Jest to kraj, który ma w dziedzinie turystyki ogromny, niewykorzystywany dotąd potencjał. Widok Moskwy otulonej grubą pokrywą śniegu, który zalega tu długie miesiące, ma w sobie coś magicznego. Zimą jest tu trochę jak w bajkach – tajemniczo i pięknie, a jednocześnie – nieco groźnie… Rosja jest często nieprzystępna, momentami bardzo surowa i chłodna. Mówiąc nieco żartobliwie – przypomina Królową Śniegu z baśni Andersena. Warto tu przyjechać i poczuć magię tego miejsca na własnej skórze… Jest też z Rosją troszkę jak z ludowymi rosyjskimi „matrioszkami”. Gdy wydaje się nam, że już ją poznaliśmy, nagle okazuje się, że pod spodem kryje się jeszcze jedna warstwa, jeszcze jedno oblicze. Pewne jest jedno: nudzić się nikt tutaj nie będzie – dla podróżników z Zachodniej Europy Rosja zawsze pozostanie po części tajemnicą.

Czar prawdziwej Rosji odkryjemy wsiadając do pociągu kolei transsyberyjskiej. Linia łączy Moskwę z Władywostokiem i jest najdłuższą trasą na świecie – jej długość wynosi ponad 9000 km, a podróż nad brzeg Pacyfiku trwa aż 6 dni. Po drodze mija się takie miasta jak Niżny Nowogród, Krasnojarsk i Irkuck. Mimo, że przez sporą część drogi za oknem nie będzie nic oprócz monotonii lasu, wrażenia z podróży są gwarantowane. Poznać można w ten sposób nie tylko krajobraz rosyjski, ale również cząstkę codziennego życia Rosjan.

Zostaw komentarz