Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Austria   /  Regiony   /  Austria – Tyrol

Austria – Tyrol

Jeden z największych landów w Niemczech, świetna lokalizacja i niebotyczne widoki, Tyrol, bo to o nim mowa, określany jest mianem „Krajem pośród Gór” i zapewnia turystom niesamowite przeżycia!

Tyrol zalicza się do czołówki najlepszych ośrodków turystyki zimowej. Posiada jedne z najlepszych tras narciarskich nie tylko w Europie, ale i na świecie, w związku z czym przede wszystkim kojarzy się z niesamowitymi górami. O tym, że miejsce to może stanowić zimową stolicę Europy świadczą choćby liczby: 60 ośrodków narciarskich w tym  5 dostępnych lodowców, 3500 km nartostrad, 1300 wyciągów, 5500 instruktorów i niezliczona ilość atrakcji. Dzięki dobrej organizacji i szerokiej gamie możliwości każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sporej dawki adrenaliny zaznają  zarówno profesjonalni narciarze, jak i dopiero ci początkujący pasjonaci białego szaleństwa.

Aust

Jeśli interesuje nas odpoczynek, który nie ogranicza się jedynie do pobytu na stokach, warto zainteresować się Innsbruckiem, który jest drugim, najważniejszym po Wiedniu miastem w Austrii i stanowi stolicę Tyrolu. Miasto to leży na wysokości 547 m n.p.m. w dolinie rzeki Inn. Miejsce obfituje w zabytki, zwłaszcza malownicze zamki takie jak XIV-wieczny zamek cesarski Hofburg czy zamek Ambras.

Tyrol słynie także z tamtejszych lodowców, które są znane każdemu miłośnikowi sportów zimowych. Możemy również zapomnieć o dylemacie, który lodowiec wybrać, ponieważ wszystkie znajdują się zaledwie 150 km od siebie (wyobraźmy sobie zatem tamtejszą panoramę!) Mówi się, że każdy z lodowców ma swoją odrębną cechę, którą wyróżnia się od pozostałych. I tak Kaunertal (2150 – 3160m) określa się mianem „zakątka dla niepokornych”. Najwyższy jest z kolei Pitztal (1640 – 3.440m). Podobno istną krainę śniegu stanowi Stubai (1750 – 3120m), a na Hintertux (1410 – 3250m) śnieg utrzymuje się przez cały rok.

Jak widać Tyrol jest wymarzonym miejscem na białe szaleństwo. Odpowiednio przygotowana baza turystyczna umili nam pobyt. Jeśli planujemy zatem zimową wyprawę, powinniśmy w sposób szczególny zainteresować się tym regionem, który zagwarantuje nam niesamowite wspomnienia.

Zostaw komentarz