Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Dominikana   /  Regiony   /  Dominikana – Punta Cana

Dominikana – Punta Cana

Wakacje na Dominikanie muszą być udane, ale gdzie dokładnie jechać?

Punta Cana to miejscowość położona na Dominikanie, tam gdzie morze jest bardziej błękitne niż niebo, roślinność kipi żywą zielenią a pogoda jest wiecznie słoneczna. To właśnie tam znajduje się wybrzeże, które jest tak gęsto zarośnięte lasami bambusowymi, że nikt nie spodziewa się, że w ich cieniu ukryte są rozległe, długie, złociste plaże…będziemy zachwyceni tym miejscem, bo żadne inne nie jest tak samo pięknie wypełnione po brzegi ciepłym od słońca piaskiem, malowniczymi krajobrazami i dziką przyrodą. Tym wspaniałym miejscem jest Punta Cana.

Oferta wczasów na Punta Cana jest kierowana do osób, które pragną oderwać się od hałasu cywilizacji i chociaż na chwilę ukryć się w egzotycznym raju. Punta Cana jest najdalej wysuniętym punktem na mapie wschodniej Dominikany. Region w obrębie, którego znajduje się miejscowość posiada rozległą zatokę, którą włada Morze Karaibskie. Turyści, którzy szukają  kołyszących fal na morzu, powinni od razu zapomnieć o Punta Cana, ponieważ w tym miejscu praktycznie nie ma fal. Do tego ten nadmorski kurort sprawia wrażenie całkowicie zamkniętego w czasie, kiedy nad światem panowała matka przyroda.

Punta Cana to istna idylla spokoju, odzwierciedlenie marzeń wielu turystów. Miejscowość jest idealnym miejscem na wypoczynek dla zakochanych par, a także osób podróżujących bez dzieci. O kurorcie mogą zapomnieć poszukiwacze wakacyjnych szaleństw i miłośnicy sportów wodnych. Bo przecież do Punta Cana jedzie się, po to by odpoczywać, wygrzewać się na plaży i przeżywać romantyczne momenty. Tak naprawdę poza malowniczymi terenami nie ma tutaj nic ciekawego, dookoła przyroda, wszędzie daleko, jest to bajeczne miejsce dla romantyków ceniących sobie ciszę i spokój. Jest to ogromna zaleta Punta Cana, ponieważ na całym świecie takich miejscowości wypoczynkowych jest niewiele i z każdym dniem ich liczba maleje.

Obecnie Punta Canta przeżywa oblężenie turystyczne i co za tym idzie, władze miasta wiele inwestują w rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Dwoją się i troją tylko po ty, by pomieści wszystkich turystów spragnionych dziewiczej egzotyki. Sam kurort zdobył wiele nagród za wyjątkową architekturę i całe zaplecze hotelowe, które liczy sobie ponad 30 rozbudowanych sieci turystycznych. Na miejscu najbardziej rzucają się w oczy nowoczesne kompleksy wypoczynkowe, które stylizowane są na osady pierwotnych mieszkańców wyspy. Dla przykładu większość budynków pokryta jest liśćmi palmowymi.

Najpopularniejszym miejscem w Punta Canta jest nieziemska plaża Bavaro, długa aż na 30 kilometrów. Oprócz całego wachlarzu kolorowych atrakcji w Punta Cana czekają na nas specjalnie wydzielone miejsca z leżakami, a także możliwość wypożyczenia sprzętu do nurkowania, żeglowania czy wędkowania. Zatem gdy pewnego dnia będziemy mieć dosyć gwaru, spalin unoszących się nad naszym miastem, wtedy warto pomyśleć o wczasach w takim raju na ziemi jak Punta Cana.

Zostaw komentarz