Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Malta   /  Regiony-malty   /  Malta – Gozo

Malta – Gozo

Wyspa Gozo jest jedną z najciekawszych wysp wchodzących w skład Archipelagu Maltańskiego. Sąsiadująca z Maltą wysepka jest co prawda pięć razy od niej mniejsza, jednak mimo niewielkich rozmiarów potrafi bardzo dobrze z nią konkurować. Gozo wyróżnia się malowniczymi terenami i w odróżnieniu od swojej maltańskiej matki gwarantuje większą intymność podczas całych wakacji.

Na Gozo dostaniemy się za pomocą rejsu organizowanego z wybrzeża Malty. Wyspa Gozo położona jest na północnym zachodzie  Malty. Między wyspami odnajdziemy jeszcze jedną – Comino – na wyspie mieszkają jedynie cztery osoby prowadzące ekskluzywny hotel.
Gozo cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, dzięki stosunkowo niskim cenom  oferowanych standardów. Po pierwsze plaże na wyspie nie są oblegane przez rzesze turystów, a woda jest ciepła i ma wspaniały turkusowy kolor. Po drugie warunki pogodowe są znakomite, dzięki czemu na brak słońca nie można narzekać. Po trzecie Malta może pochwalić się licznymi zabytkami i architekturą miejską, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Po czwarte na wyspach znajduje się luksusowe zaplecze turystyczne, z bazą najlepszych hoteli i restauracji. Zalety można by wymieniać bez końca, ale  takie jest właśnie Gozo.   

Reasumując, na miejscu możemy w pełni oddać się beztroskiemu wypoczynkowi nad morzem. Wszystkie atrakcje turystyczne są na wyciągniecie ręki, a do tego możemy czuć się, jakby były zarezerwowane tylko dla nas. O ofertach wycieczek do Gozo można powiedzieć krótko – zawierają wszystko, idealne „all inclusive”.

Wybrzeże Gozo jest bardzo urozmaicone, oprócz tradycyjnych formacji skalnych odnajdziemy tutaj podwodne groty i bajkowe zatoki, których wygląd wprawia nas w zadumę – tu docenia się możliwości natury. Miłośnicy sportów wodnych będą mogli uprawiać swoje ulubione aktywności w pełnym komforcie, bez żadnych obaw, że ktoś im w tym przeszkodzi. Gozo to istny raj dla płetwonurków i amatorów windsurfingu.  
Wyspa Gozo dzięki swojemu położeniu przechowuje dziedzictwo kulturowe różnych ludów, które przez lata przewijały się przez na wyspę. Wielokulturowość i bogata historia przejawia się w unikatowych zabytkach, które możemy podziwiać z dala od hałaśliwego tłumu turystów.

Kolejnym atutem Gozo są jej niewielkie rozmiary i sprawnie funkcjonująca komunikacja między innymi miejscowościami turystycznymi.  Taki stan rzeczy powoduje, że przez całe wakacje możemy przemieszczać się pomiędzy najlepszymi kurortami wakacyjnymi Malty i zwiedzić ją całą!

Zostaw komentarz