Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Polinezja-francuska   /  Polinezja-francuska – Zabytki

Polinezja-francuska – Zabytki

Polinezja Francuska to zbiorowość zamorska Francji obejmująca 5 archipelagów oraz ponad 150 wysp na Oceania Spokojnym. Stolicą Polinezji jest Papeete położone na wyspie Thaiti. Obszar ten wchodzi w skład Wysp Towarzystwa. Zacznijmy zatem poznawanie Polinezji od odwiedzenia stolicy tego terytorium. Papeete jest stosunkowo małym miasteczkiem zamieszkiwanym raptem przez 26000 osób. W miejscowości tej dobrze było by zobaczyć Rynek (Marche Municipale), który stanowi centralną przestrzeń miasta. Jest on niezwykle barwnym miejscem, można zakupić tam kwiaty, warzywa, owoce, ryby oraz lokalne produkty i pamiątki. Kolejnym punktem na mapie naszej wycieczki jest Ratusz (Hotel de Ville), który jest repliką królewskiego pałacu Queen Pomare. Budynek zbudowany jest z różowego marmuru, a w środku znajdują się kryształowe żyrandole. Zobaczmy również przepiękny Park Bougainville, w którym znajduje się pomnik Louisa Antoine’a Bougainville’a, który był pierwszym Francuzem, który odkrył Thaiti. Stało się to w 1768 roku, wtedy też ustanowił francuskie zwierzchnictwo nad wyspą nazywając ją New Cyntherea. Miejscem, które absolutnie nie można pominąć będąc w Papeete jest Muzeum Pereł, w którym odnajdziemy wspaniałe kolekcje tego rodzaju biżuterii.

Warto również odwiedzić jedną z najbardziej znanych wysp Polinezji – Bora – Bora. Należy ona do Wysp Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa. Bora – Bora jest miejscem niezwykle urokliwym, z wspaniałymi krajobrazami, lazurowym morzem, piaszczystymi, złotymi plażami. Jednym słowem rajem dla turystów. Proponuje moc atrakcji: nurkowanie podwodne z możliwością odkrywania fauny i flory wód okalających wyspę, podróżowanie po wyspie rowerami oraz wspaniałe nocne życie.

Drugą najbardziej znaną wyspą jest Thaiti. Jest ona największa w całej Polinezji, pięknie ukształtowaną z górami wewnątrz, gdzieniegdzie poprzecinanymi głębokimi dolinami, z rozbudowaną linią brzegową. Na Thaiti znajduje się stolica Polinezji – Papeete. Miejsce to słynie także z plantacji wspaniałych, tropikalnych kwiatów.

Innymi wyspami, które warto odwiedzić, są Markizy, położone najbardziej na północ od Thaiti. Charakterystycznymi dla nich są wulkaniczne klify oraz wodospady i kaskady wodne. 

Zostaw komentarz