Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Portugalia   /  Regiony-portugalii   /  Portugalia – Faro

Portugalia – Faro

Ci, którzy zafascynowani są Półwyspem Iberyjskim muszą wiedzieć, że urocza Portugalia to nie tylko turystyczna Lizbona, ale także wciąż niedocenione Faro.

Ta niewielka gmina leży we wschodniej części Algarve. Turyści swoją przygodę rozpoczynają na tutejszym lotnisku, ale zamiast poświęcić kilka chociaż godzin na spacer uliczkami Faro, pędzą na południowe plaże. W naszym mniemaniu, wiele tracą. Faro jest bowiem miejscem niezwykłym, zaczarowanym. Swoista magia towarzyszy nam na każdym niemalże kroku. Każda uliczka jest romantyczna, a zakochani odnajdują tu swój raj. Wyobraźmy sobie ich zaskoczenie, gdy labirynt krętych uliczek doprowadza ich pod jedną z tamtejszych katedr.

Zwiedzanie licznych zabytków jest na tyle absorbujące, że czas mija nam niesamowicie szybko. Każdy zakamarek Faro jest niezwykły. Mówi się, że nawet siedzenie w kawiarni potrafi tu wciągać i wszystko wydaje się jakby lepsze niż gdzie indziej. Faro wyróżnia się także niesamowitym parkiem narodowym (Ria Formosa), który zajmuje blisko 170 km². Park ten upodobały sobie ptaki, które zatrzymują się tu podczas swoich wędrówek.

Wracając jednak do samych zabytków, warto zwiedzić XVIII-wieczną bramę Arco da Vila, która słynie z łuku pochodzącego z XI w, będący pamiątką jeszcze z czasów Maurów. Zachwycający jest także barokowy kościół – Igreja do Cormo. Świątynia kryje w sobie Kaplicę Kości, która potrafi przerazić – znajduje się tutaj ponad 1200 kości i czaszek. Godne polecenia jest także Muzeum Archeologii, które stanowi bogaty zbiór miejscowych znalezisk. Najsłynniejszym eksponatem jest mozaika pochodząca z III w, która przedstawia Neptuna i cztery wiatry.

Jeszcze do niedawna Faro uznawane było za uśpione miasto, dziś budzi się na nowo do życia. Miasto dorównuje innym miastom europejskim, a przy tym wszystkim zachowuje to, czego wyzbyły się turystyczne miasta – magiczny klimat. Znajdziemy tu zarówno opuszczone miejsca, romantyczne uliczki i zabytki, jak również luksusowe restauracje, tętniące życiem kluby, które zadowoloną miłośników dobrej zabawy. Swoją idylle odnajdą także spacerowicze, którzy z pewnością skuszą się na podróż łódką. Faro to niewątpliwie miejsce godne zobaczenia i…docenienia.Podobnie jak cała Portugalia.

Zostaw komentarz