Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Slowacja   /  Regiony-slowacji   /  Slowacja – Kotlina Liptowska

Slowacja – Kotlina Liptowska

Kotlina Liptowska to region karpacki położony na terenie Słowacji. Obszar ten rozłożony jest w Centralnych Karpatach Zachodnich, na osi wschód-zachód. Sercem całej kotliny jest miejscowość Liptów, przez która podłużnie płynie rzeka Wag. Liptów otoczony jest pięcioma największymi łańcuchami górskimi Słowacji: częściowo Tatrami Wysokimi, od zachodniej strony Wielką Fatrą, od północy Wierchami Chotczańskimi i Tatrami Zachodnimi, natomiast od południa łączy się z Tatrami Niskimi. Tereny te stworzone są wręcz do wypoczynku, do tego zachwycają dzikimi i malowniczymi terenami.

Kotlina Liptowska jest szczególnie atrakcyjna dla polskich turystów, ze względu na niewielką odległość, luksusowe warunki i niskie ceny.  Ponadto rozległa kotlina kusi turystów licznymi ośrodkami sportowymi i bogatym zapleczem rekreacyjno-wypoczynkowym. Na miejscu będziemy mogli wypocząć w hotelach o bardzo wysokim standardzie, kwaterach prywatnych, a w okresie wakacyjnych obcować z naturą na jednym z wielu kampingów. Oferta turystyczna Kotliny Liptowskiej zawiera nowoczesne baseny, tory zjazdowe, hale sportowe, centra spa i wellness. Turyści, którzy zdecydują się na wypoczynek w tym miejscu będą mogli spędzić swój czas na wspinaczce górskiej, wędkarstwie, jeździe konne i pieszych lub rowerowych wycieczkach po malowniczych szlakach widokowych. W Kotlinie Liptowskiej można spróbować swoich sił w takich nietypowych odmianach sportu górskiego jak paragilding czy rafting.  

Kotlina Liptowska wyróżnia się od konkurencyjnych miejscowości wypoczynkowych źródłami mineralnymi, agua parkami i wodami termalnymi, które zostały przeznaczone zostały do wypoczynku, jak i świetnie spisują się w roli kuracji zdrowotnej. W całej Kotlinie Liptowskiej najpopularniejszymi ośrodkami oferującymi tego typu atrakcje są: Lázně Lúčky i ogromny park termalny Bešeňova. Wśród turystów ogromnym uznaniem cieszy się również sztuczne jezioro Mara. Jest to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych i wędkarzy.

Kotlina Liptowska słynie także z malowniczych terenów charakteryzujących się wieloma grotami, jaskiniami i górskimi przepaściami.  Spędzając swój urlop w Kotlinie Liptowskiej koniecznie trzeba zobaczyć Demianowską Jaskinię Lodową, Jaskinię Slobody oraz Važeckową Jaskinię (Jaskinia Ważecka) w Niskich Tatrach.

Kotlina Liptowska na Słowacji to świetne miejsce, aby odpocząć w korzystnej cenie. Nie potrzebujemy długiego urlopu, wystarczy dłuższy weekend, by zwiedzić Słowację. 

Zostaw komentarz