Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wenezuela   /  Regiony-wenezueli   /  Wenezuela – Margarita

Wenezuela – Margarita

Jeżeli nigdy nie byliśmy na wczasach w Ameryce Południowej i tak naprawdę nie mamy pojęcia jakie miejsce na tym kontynencie będzie dla nas najlepsze, jedźmy do Wenezueli. Na nasz pierwszy wyjazd wybierzmy wyspę Margaritę, która jest bramą umożliwiającą nam przejście do świata Ameryki Południowej i poznanie go od możliwie najlepszej strony. Margarita położona jest na wodach Morza Karaibskiego. W tak wspaniałym otoczeniu krystalicznie czystej wody, rozciągają się magiczne krajobrazy, piękne wybrzeże i tereny bardzo zróżnicowane, które pomogą nam zorganizować czas wolny. Na miejscu znajdziemy rozległe i długie piaszczyste plaże i wprost doskonałą infrastrukturę turystyczną. Do tego wszystkiego na całej Margaricie obowiązują ceny bezcłowe.

Wyspa jest uznana za jedno z najlepszych miejsc do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Co roku na Margaricie organizowane są prestiżowe zawody i mistrzostwa w tych dwóch dyscyplinach sportów wodnych. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że ten nadmorski kurort, to nie tylko zmagania sportowców z siłami żywiołów matki natury. Margarita podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich wyróżnia się terenami górskimi, wodospadami i w większości jest pokryta ogromnymi lasami deszczowymi. Druga zaś jest jej zupełną odwrotnością, rejonem bogatym w pustynne tereny, gdzie jedyną roślinnością są posępne kaktusy.

Spędzając wakacje na Margaricie warto wynająć samochód, gdyż benzyna w tym miejscu jest wyjątkowo tania. Dla porównania za 20 litrów paliwa zapłacimy tyle samo co za puszkę napoju gazowanego. Mając samochód możemy wybrać się do stolicy wyspy – La Asuncion. W mieście będą na nas czekać pamiątki po piratach, podróżnikach i kolonialistach, którzy niegdyś zamieszkiwali Margaritę. La Asuncion składa się z wielu wąskich ulic, nad którymi piecze sprawuje ogromna forteca Santa Rosa.  Miasto wyróżnia się wyjątkowym klimatem, kojarzącym się z czasami, kiedy do portów Margarity dobijały tylko pirackie statki.

Przenosząc się dalej, powinniśmy zatrzymać się w wenezuelskiej Częstochowie, czyli miejscowości El Valle. W tym miejscu kultu religii chrześcijańskiej, znajduje się  majestatyczne sanktuarium Matki Boskiej. Jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych na  Margaricie jest Park Narodowy – La Restinga. Na ogromnym terytorium zamkniętym w granicach Parku Przyrody, będziemy mogli podziwiać panoramę malowniczej Laguny, lasy mangrowe, dzikie zwierzęta i majestatyczną roślinność. Spędzając urlop na Margaricie grzechem jest nie wykupienie wycieczki fakultatywnej do Parku Canaima, położonego między dżunglą amazońską, a dorzeczem Orinoko. Największą zaletą takiej atrakcji jest przelot helikopterem nad wodospadem Salto Angel, kanionami i wzgórzami Tepuis. Po wylądowaniu, będziemy przemieszczać się indiańską łodzią wzdłuż największych rzek Margarity.

Oprócz bujnej roślinności wyspa może pochwalić się popularnymi plażami. Turyści przyjeżdżający tutaj z całego świata mają oddane do dyspozycji luksusowe hotele wraz z nowoczesnym zapleczem restauracyjnym i rozrywkowym. Zaszczyt najpiękniejszej plaży na Margaricie nosi Playa El Agua, która jednocześnie jest najdłuższą plażą na świecie i ma bagatela 4 km długości!


Zostaw komentarz