Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Argentyna   /  Argentyna – Zabytki

Argentyna – Zabytki

Niezwykłą przygodę w Argentynie nie sposób nie zacząć od odwiedzenia stolicy tego kraju – Buenos Aires. Miasto to jest gospodarczym, kulturalnym i komunikacyjnym głównym ośrodkiem w Argentynie. W Buenos Aires znajduje się także ogromny port morski przy estuarium La Platy, gdzie dwie ogromne rzeki Parana i Urugwaj wspólnie uchodzą do Oceanu Atlantyckiego. Miasto to ma wielowiekową tradycję, zostało założone w 1536 roku przez hiszpańską ekspedycję poszukującą złota. Już w 1541 zostało opuszczone i założone ponownie w 1580 roku przez Juana de Garaya. Stolicą Argentyny zostało w 1821 roku. Zamieszkiwane jest obecnie przez 2 mln 776 tys osób. Jest ono miejscem magicznym, z licznymi zabytkami i mocą atrakcji, dla tego też jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata.

Wycieczkę po Buenos rozpocznijmy od spaceru po Plaza de Mayo – najstarszego placu miasta założonego w 1580 roku. Następnie koniecznie skierujmy się w stronę Katedry Metropolitarnej powstałej w latach 1687 – 1729. We wnętrzach katedry znajduje się grobowiec jednego z największych bohaterów walk o niepodległość Ameryki Południowej, czczonego w Argentynie – Josego de San Martin. Kolejnym punktem naszej wycieczki niechaj będzie Różowy Dom – pałac prezydencki, który pozostaje otwarty dla odwiedzających go turystów.

Osoby, które mogą poczuć się zmęczone nadmiarem wrażeń powinny poszukać odpoczynku w San Telmo – dzielnicy artystów. Oprócz tego, że znajduje się w niej całe mnóstwo różnorakich restauracji, knajpek czy klubów muzycznych, można odwiedzić najstarszy kościół w mieście, pochodzący z XVII wieku, pod wezwaniem św. Ignacego. Inną ciekawą dzielnicą Buenos Aires jest La Boca. Ta część miasta została wzniesiona przez włoskich imigrantów wzdłuż kanału Riachuelo. Charakterystyczną jej cechą jest to, że budynki są pomalowane na żywe kolory.

Równie interesującym miejscem jest jeden z największych cmentarzy na świecie – Recoleta, na którym jest pochowana między innymi Evita Peron.

Miłośnicy sztuki i historii powinni koniecznie odwiedzić dwa muzea. Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych posiada jedną z największych w Argentynie kolekcję dzieł sztuki. Zobaczymy w nim m. in. obrazy Renoira, Moneta oraz Van Gogha. Za to w Muzeum Miejskim zapoznamy się z ekspozycją prezentującą historię Buenos Aires.

Argentyna to także wspaniały świat przyrody. Miłośnicy natury nie będą mieć absolutnie powodów do narzekania. Na Półwyspie Valdes znajduje się rezerwat zwierząt. W okresie do czerwca do grudnia przepływają obok półwyspu stada wielorybów. Natomiast wspaniała kolekcja pingwinów Magellana jest w Punta Tombo – naturalnym rezerwacie w Ameryce Południowej. Znajdują się tam także liczne kolonie ptaków: kormorany, petrele oraz kaczki. Warto także wstąpić do Parku Narodowego Los Glaciares, w którym zobaczymy 60-metrowej wysokości lodowiec Perito Moreno. Innym parkiem narodowym jest Tierra del Fuego.

Dodatkową atrakcją z której warto skorzystać będąc w Argentynie to rejs na wyspę Ziemię Ognistą oddalonej o ok. 5000 km od Bieguna Południowego.

Zostaw komentarz