Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Indonezja   /  Indonezja – Jak dotrzeć?

Indonezja – Jak dotrzeć?

Z Polski niestety nie ma bezpośredniego połączenia z Indonezją. Jedyna możliwą opcją jest przesiadka, w którymś z portów lotniczych w Europie, np. we Frankfurcie lub Amsterdamie. Ceny lotów kształtują się w zależności od rodzaju przewoźnika w granicach od 3800zł do 5400zł za osobę w dwie strony Z Malezji i Singapuru do Indonezji można się dostać także promem.

Do wyboru mamy linie, Lufthansa, KLM, LOT +Garuda. Czas lotu do Denpasar – ok. 15 godzin.

Warszawa – lotnisko europejskie (np. Frankfurt) ok. 2 godz., lotnisko europejskie – Denpasar (z przesiadką w np. Hong Kongu, Kuala Lumpur, Singapurze) – ok. 13 godzin. Dokładny czas przylotu jest zależny od miejsca na które chce się dostać, gdyż w Indonezji obowiązują trzy strefy czasowe.

Na zachodzie (Sumatra, Jawa) należy przesunąć wskazówki do przodu o 7 godzin, w centralnej części (Bali) o 8, a we wschodniej o 9 godzin w stosunku do czasu polskiego.

Połączenie z Bangkoku: Na trasie Bangkok – Singapur – Jakarta, cena biletu wynosi ok. 115 USD ( oferta jednej z licznych agencji turystycznych przy Khao San Road w Bangkoku).

Połączenie z Singapuru: Na trasie Singapur – Jakarta – Singapur, cena biletu lotniczego kosztuje od 115 do 140 USD (agencje przy Bencoolen St w Singapurze).

Bilet lotniczy można zakupić również poprzez tzw. stand by na lotnisku Changi International na 2 godziny przed odlotem. Minusem takiej formy kupna biletów jest ograniczona liczba linii lotniczychdo wyboru oraz możliwy brak wolnych miejsc.

Uwaga: opłata lotniskowa w Indonezji: loty międzynarodowe 20000 Rp (Rp – rupia indonezyjska, kurs patrz poniżej), loty krajowe od 1500 Rp do 7700 Rp.

Indonezja jest w pewnym stopniu uzależniona od połączeń lotniczych, dlatego też przemysł ten rozwija się w zawrotnym tempie(miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie pojawią się bezpośrednie loty z Polski). W kraju znajdują się 652 lotniska z czego tylko 4 z nich ma większe pasy startowe. Głównymi międzynarodowymi portami lotniczymi są lotniska w Dżakarcie i Denspasar na wyspie Bali.

Pierwsze położone jest w miejscowości Cengkareng (w granicach miasta Tangerang) w zespole miejskim Dżakarty. Lotnisko leży na wyspie Jawie, ok. 20 km na północny-zachód od Dżakarty. Jest największym międzynarodowym portem lotniczym Indonezji. Zajmuje powierzchnię 18 km2, posiada 2 pasy startowe, trzy terminale pasażerskie (terminal 3 jest jeszcze w trakcie rozbudowy, zaplanowano także budowę terminala 4). Na terenie portu znajdują się ogromne zaplecze turystyczne m.in.: wypożyczalnie samochodów, sklepy, restauracje, bankomaty, kantorory wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z sal konferencyjnych, internetu, specjalnych poczekalni oraz z przychodni lekarskiej. Na lotnisku znajduje się trzygwiazdkowy hotel: Aspac Quality Hotel.

Punkty informacji lotniskowej znajdują się w obu terminalach. Punkt informacji turystycznej znajduje się w terminalu 2.

Przed lotniskiem znajduje się postój taksówek. Z samego lotniska dostanie się do centrum miasta zajmuje ok. 30 do 45 minut. Polecane firmy to Silver Bird i Blue Bird.Istnieje możliwość użycia komunikacji miejskiej. Dostępne są autobusy DAMRI shuttle bus, kursujące do Rawamangun, Blok M/Kebayoran, Gambir, Bekasi, Depok i Bogor. Czas podróży to około 1 godz.

Drugim najważniejszym portem lotniczym po Dżakarcie jest lotnisko położone na indonezyjskiej wyspie Bali, 15 km na południe od Denpasar. Jest jedynym portem lotniczym na jednej z najbardziej popularnej wśród turystów wyspie.Posiada dwa terminale pasażerskie oraz ogromne zaplecze obsługujące turystów. Punkty informacji znajdują się w obu terminalach, na lotnisku dostępny jest również punkt informacji turystycznej. Możliwe jest wypożyczenie samochodu, stanowiska wypożyczalni mieszczą się w halach przylotów . Decydując się na wynajęcie samochodu najlepiej złożyć na niego zamówienie z wyprzedzeniem w czasie. Do dyspozycji podróżnych dostępne są parkingi krótkoterminowe i długoterminowe. Razem około 2000 miejsc parkingowych.

Przejazd taksówką do centrum trwa około 30-45 minut. Komunikacja miejsca kursuje do stacji Tegal Bus Station w centrum Denpasaru. Podróż zabiera około 50 minut.

Zostaw komentarz