Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Poradnik   /  Riwiera Egejska – bajkowa kraina w której się zakochasz

Riwiera Egejska – bajkowa kraina w której się zakochasz

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom, staje się coraz bardziej popularna. I nie ma się co temu dziwić, ponieważ miejsce jest bajkowe. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, kameralne hotele położone wśród zieleni, wspaniałe widoki, urokliwe zatoczki i tętniące życiem kurorty takie jak Marmaris czy Bodrum.  Miłośnicy sportów wodnych znajdą tu idealne warunki do uprawiania takich sportów jak windsurfing, kitesurfing czy nurkowanie. Windsurferom polecamy przede wszystkim Alacati (na półwyspie Cesme), Akkum (2km na zachód od Sigacik) i Foca (na pn od Izmiru). Nurkowie znajdą tu dużo centrum nurkowych, zwłaszcza w Bodrum. Idealne warunki do nurkowania znajdziecie w Small i Big Reef między Bodrum a Black Island, także wokół Black Island znajdziecie dużo idealnych miejsc do nurkowania, np.: Pacoz Bay, Fridge Bay czy Yassi Kaya.

Photoxpress_17518062

Polecamy także wybrać się na rejs wzdłuż wybrzeża Egejskiego, widoki zapierają dech w piersiach. Z Marmaris, Bodrum lub Fethiye można popłynąć np. na Rodos, Kos, Kalymnos czy Samos.

Choć plaże są lepsze na Riwierze Tureckiej, to Riwiera Egejska ma także swoje perełki. Jeśli oglądaliście zdjęcia z tego regionu na pewno kojarzycie zdjęcie plaży w kształcie języczka, to zatoczka Oludeniz, uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie! Przepiękne plaże znajdziecie także w Kusadasi i Fethiye. Przewagą Riwiery Egejskiej nad Riwierą Turecką jest na pewno to, iż znajdziemy tu dużo hoteli kameralnych schowanych wśród roślinności, lasów piniowych gdzie możemy odpocząć otoczeni zielenią w ciszy i spokoju. Wielbiciele historii na pewno się nie zanudzą, Riwiera Egejska to skarbiec antycznych zabytków. Tu znajdują się 2 z 7 Antycznych Cudów Świata: Świątynia Artemidy w Efezie oraz Mauzoleum w Halikarnasie.

W Marmaris obowiązkowym punktem dla historyków jest zamek Jonów z III wieku p.n.e. Efez jest także bardzo ważny dla chrześcijan, ponieważ tak zmarła Maria Dziewica, można tam zwiedzić jej dom. Młodzi, ceniący życie nocne także się nie zawiodą. W szczególności polecamy Halikarnas w Bodrum, Mystery Bar w Gumbet (z karaoke), Kule Bar w Bodrum ze świętną muzyką rockową, Hadigari w Bodrum. W Marmaris polecamy Vrazy Daisy.  Rodziny z dziećmi także będą zadowolne z pobytu w tym raju. Przede wszystkim co ważne dla rodzin, nie ma tu zgiełku i hałasu. Rodziny znajdą tu dużo aquaparków, np.: Atlantis w Marmaris, Aqua Dream w Marmaris  czy Adaland w Kusadasi, uznawany za jeden z największych w Europie! Riwierę Egejską polecamy każdemu, rodzinom z dziećmi, w podróż poślubną, uprawiającym różnego rodzaju sporty oraz młodym, przyjeżdżającym na clubbing 🙂

Zostaw komentarz