Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Grecja   /  Regiony   /  Grecja – Alonnisos

Grecja – Alonnisos

W poszukiwaniu wakacyjnego kurortu w prawdziwie greckim stylu, odnaleźliśmy wyspę, która wciąż pozostaje mało znana, a zatem zachowała swój pierwotny klimat i pozostała niezmieniona przez turystów z innych krajów. Rzeczywiście Alonnisos to jedna z tych wysp, gdzie charakter i uroda pozostały prawdziwie greckie.

Alonnisos to zdecydowanie najpiękniejsza wyspa wchodząca w skład greckiego archipelagu Sporad. Turyści, którzy kochają klimat, kulturę i atmosferę towarzyszącą Grecji odnajdą na Alonisosie poszukiwany raj. Alonnisos to miejsce gdzie w powietrzu unosi się zapach lasów piniowych, a malownicze zatoki obmywane są przez szmaragdowe wody, krystalicznie czystego morza. Każdy turysta, któremu udało się choć raz zobaczyć Alonnisos, wie, że na tej cudownej wyspie wakacje płyną wolno, beztrosko i bardzo radośnie.

Alonnisos to gwarancja słonecznej pogody przez całe wakacje. Warunki panujące na miejscu sprzyjają relaksowi i wypoczynkowi na plaży. Miłośnicy sportów wodnych również nie poczują się zawiedzeni, ponieważ wody otaczające wyspę są najbardziej czystymi w całej Grecji.  Amatorzy nurkowania będą zachwyceni wyjątkową widocznością jaka panuje pod wodą. W zatokach morskich należących do wyspy można do woli odkrywać podwodny świat, który wypełniony jest kolorową florą i fauną. Poszukiwacze zaginionych skarbów odnajdą na dnie morza wraki pochodzące z czasów bizantyjskich.

Wyspa Alonnisos jest najlepszym przykładem prawdziwej kultury greckiej, to jedna z niewielu wysp, na których nadal kultywuje się grecki folklor w każdej niemalże dziedzinie życia. Rodzime akcenty, królują nawet w architekturze, na wyspie nie ma miejsca na nowoczesne hotele, zamiast nich będziemy mogli podziwiać białe domki z niebieskimi okiennicami, tradycyjne greckie restauracje i tawerny. Smakosze kuchni greckiej będą mogli delektować się smakiem najlepszych greckich potraw podawanych z wyjątkowym greckim winem.

Spędzając wakacje na Alonnisosie warto zwiedzić jej stolicę, gdzie znajdują się najlepsze winnice na całej wyspie. Kolejną atrakcją turystyczną Allonisosu są najstarsze miasta, czyli  – Chora, Liadromia i Palea Alonnisos, w każdym z nich będziemy mogli zwiedzić bizantyjskie zabytki. Na wyspie można zobaczyć inscenizacje tradycyjnego greckiego wesela i prawdziwy regionalny dom mający ponad 100 lat. Planując wakacje w Grecji warto zastanowić się nad tym regionem.

Zostaw komentarz