Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Grecja   /  Regiony   /  Grecja – Kos

Grecja – Kos

Kos to grecka wyspa, która dostarczy każdemu turyście niecodziennych atrakcji. Jej zaletą jest wszechstronna oferta oraz znakomite warunki do wypoczynku przez cały rok. Kos może pochwalić się rozbudowanym zapleczem turystycznym, zabytkami, klubami, wspaniałymi plażami a także śladami starożytnej greckiej kultury. Kos to odpowiednie miejsca dla osób, które kochają aktywną formę wypoczynku, jak również dla tych, które za nic w świecie nie zamienią chwili w spokoju i ciszy. Chcąc scharakteryzować Kos wystarczy wyobrazić sobie słoneczny poranek w ogrodzie oliwnym, gdzie oprócz bujnej roślinności aurę orzeźwia morskie powietrze i zapach świeżych cytrusów. Osoby wciąż poszukujące wrażeń odnajdą je w stolicy wyspy – mieście Kos. W centrum wyspy znajduje się wiele placówek turystycznych, jednak najwięcej dzieje się przy nastrojowym porcie. W tym miejscu oprócz tradycyjnych greckich tawern, znajdziemy butiki a także restauracje, które swoim klimatem dorównują popularnym klubom. Za najpiękniejszą część miasta uznana jest promenada portowa, która stanowi idealnie miejsce na romantyczny spacer wśród palm.   

Turyści zainteresowani aktywnym wypoczynkiem na miejscu mogą wypożyczyć rowery i całkowicie oddać się górskiemu szaleństwu. Spędzając swój wolny czas na plaży możemy skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu wodnego. Miłośnicy surfingu, windsurfingu, nurkowania, skuterów wodnych będą w siódmym niebie. Kiedy znudzą się nam zabawy w wodzie i wylegiwanie się na plaży, będziemy mogli doładować swoje baterie w jednej z miejscowych restauracji. Miłośnicy greckiej kuchni odnajdą w Kos wszystkie swoje ulubione potrawy bogate w świeże warzywa, owoce i ryby.

Greckie Kos to nie tylko zaplecze turystyczne, to także kolebka kultury greckiej i historyczna wyspa. Największymi zabytkami tego miejsca są: Asklepion, czyli niegdyś starożytna świątynia kultu boga Asklepiosa, a także majestatyczne ruiny średniowiecznego zamku joannitów. Warto wybrać się śladami słynnego Hipokratesa i zobaczyć na własne oczy wiekowe drzewo, pod którym wielki uczony wykładał. Kos to wyjątkowa wyspa, które ma tak dużo atrakcji do zaoferowania, że nie sposób ogarnąć ich wszystkich w ciągu kilkudniowego urlopu. Jednak gdy będziemy już na miejscu zrozumiemy, że w tak pięknym miejscu liczy się tylko wypoczynek. 

Zostaw komentarz