Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Grecja   /  Regiony   /  Grecja – Thassos

Grecja – Thassos

O wyspie Thassos można powiedzieć, że to Grecja w pigułce, która zawiera tylko najciekawsze atrakcje turystyczne, pomijając zupełnie to co nieciekawe i pospolite. Piękno przyrody na Thassos zachwyca – lasy liściaste, piaszczyste plaże, turkusowe morze, i piętrzące się góry tworzą niesamowitą panoramę. Teren wyspy jest tak zróżnicowany, że czasami można mieć złudzenie, że jest się na wczasach w rożnych częściach Europy.

Na północnym wybrzeżu rozciągają się bujne lasy mieszane i nieśmiało skryte między nimi piaszczyste plaże. W południowej części Thassos wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, w tej części wyspy naszym oczom objawią się surowe góry,  jaskinie i urwiska klifów. Thassos położone jest na wodach Morza Egejskiego, z wszystkich wysp wchodzących w skład archipelagu greckiego to ona jest najbardziej wysunięta na północ. Przez miejscowych nazywana „Zieloną Wyspą”, cieszy się ogromnym uznaniem wśród turystów z całego globu. Oprócz niezwykle atrakcyjnej przyrody Thassos może pochwalić się bogatą przeszłością, o czym świadczą jedne z największych dziedzictw kultury antycznej.  W swojej doniosłej przeszłości Thassos było słynnym na całym świecie miejscem wydobycia złota i marmuru. W późniejszych latach do jej brzegów dopływali poszukiwacze skarbów i piraci. Dziś Thassos łączy w sobie to co najlepsze w greckich kurortach, czyli zabytki historyczne z nowoczesnym i luksusowym zapleczem turystycznym.

Wyspa jest świetnym schronieniem dla fanów sportów wodnych. Warunki atmosferyczne sprzyjają dobremu wiatru i co za tym idzie niezłym falom. Plaża Paradise to miejsce spotkań surferów z całego świata. Na miejscu można podziwiać pokaz możliwości najlepszych sportowców z całego świata, jednak znajdzie się też miejsce dla początkujących Windsurferów. Osoby, które preferują mniej ekstremalne dyscypliny mogą wypożyczyć skutery wodny, rowery wodne, bądź po prostu wylegiwać się na plaży. Amatorzy eksplorowania podwodnych głębin, odnajdą swój raj na południu wyspy. Nurkując w tej części wybrzeża, będziemy mogli zanurzyć się w zatokach wyrzeźbionych w skałach i eksplorować ukryte pod wodą jaskinie. Na lądzie można wypożyczyć rower górski i wybrać się na wycieczkę jedną z tras widokowych biegnących wzdłuż plaży. W Thassos będziemy mogli nawet zagrać w tenisa, siatkówkę i piłkę nożną na miejscowym obiekcie sportowym.

Thassos to miejsce, w którym można cofnąć się w czasie i poczuć wszechobecnego ducha antyku. Miłośnicy starożytnej kultury i sztuki, będą wprost zachwyceni największymi zabytkami wyspy. Bezdyskusyjnie musimy odwiedzić klasztor Archanioła Michała, który jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religii chrześcijańskiej. Kolejnym ważnym zabytkiem wyspy jest teatr pochodzący z okresu hellenistycznego. Na trasie idącej szlakiem wiekowych zabytków nie można ominąć słynnego akropolu i świątyni Ateny.

Thassos stanowi świetne miejsce wypadowe do okolicznych wysp i miejscowości turystycznych. Bez wątpienia najciekawsza z opcji zorganizowanej wycieczki, jest podróż promem do Kavali. Miejsca gdzie poznamy ruiny starożytnych miast, a także będziemy mogli odwiedzić miejscowy targ. Warto wykupić wycieczkę dookoła wyspy.


Zostaw komentarz