Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Grecja   /  Regiony   /  Grecja – Chalkidiki

Grecja – Chalkidiki

Półwysep Chalkidiki jeszcze nie dawno dla większości Polaków był zupełnie nieznany, teraz jednak miejsce to uznawane jest za najbardziej malowniczy zakątek Grecji i spełnienie wakacyjnych marzeń. Chalkidiki położony jest na wschód od Salonik, a kształt półwyspu znany jest niemalże każdemu – trudno bowiem zapomnieć trójząb Neptuna, który przypomina właśnie Chalkidiki. Na „zęby” składają się Kasandra, Athos i Sithonia. Ale miejsce to znane jest także z niesamowitych plaż, ciepłego lazurowego morza, zielonych lasów i majestatycznych urwisk. Chalkidiki to raj dla miłośników sportów wodnych, zwłaszcza Ci, którzy uwielbiają windsurfing, żeglowanie bądź nurkowanie poczują się wniebowzięci. Na brak adrenaliny i mocnych wrażeń nie można zatem narzekać. Wyróżnieni poczują się także Ci, którzy najlepiej relaksują się na plaży – Chalkidiki może pochwalić się ponad 500 km wybrzeżem. Pełno tu przybrzeżnych barów, leżaków i kolorowych parasoli.  

Jeżeli chodzi o zwiedzanie, szczególnie polecamy Teokratyczną Republikę Mnichów, znajdującą się na górze Athos. Ta najstarsza tego rodzaju republika w Europie wciąż nie uznaje kobiet na swoim terytorium, mężczyźni mają więcej szczęścia, ale aby uzyskać wizę muszą czekać 4 dni.  Wzdłuż bajecznego wybrzeża organizowane są jednak rejsy statkiem, z którego można podziwiać najlepsze kurorty tego regionu, podróż statkiem pozwolą nam chociaż z daleka poznać tajemniczą republikę. Zauważyć można także gaje oliwne, które przywodzą na myśl starożytną Grecję. Stąd blisko także do Salonik, które oddalone są od półwyspu o ok. 60 km. Warto zatem wybrać się tam na wycieczkę i zobaczyć nieco inną Grecję.

Chalkidiki to luksus w pełnym tego słowa znaczeniu. Panie poczują się jak w niebie gdy skorzystają z tamtejszego SPA, w którym można zrelaksować m.in. w łaźni termalnej. Warto odpocząć w taki sposób, by wieczorem rozpocząć szaloną zabawę. Na Chalkidiki znajduje się całe mnóstwo różnych tawern, pubów i klubów. Nie brakuje tu eleganckich restauracji, w których możemy skosztować owoców morza i innych greckich potraw. Jeśli zapragniemy romantycznej kolacji, możemy mieć problem z wyborem odpowiedniego miejsca – każda kawiarenka zapewnia bowiem niesamowitą atmosferę. Półwysep Chalkidiki posiada same atuty, które sprawiają, że możesz poczuć się zdobywcą, odkrywcą i przede wszystkim wybrańcem.

Grecja ma się czym chwalić!


Zostaw komentarz