Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Slowenia   /  Regiony-slowenii   /  Slowenia – Alpy Julijskie

Slowenia – Alpy Julijskie

Jeśli znudziły cię znane i zatłoczone górskie kurorty wypoczynkowe, wybierz mniej popularny kierunek. Marząc o udanym wyjeździe w góry najlepiej kierować się na przekór tłumom i wybrać miejsce mało znane, które w porównaniu z przereklamowanymi i pękającymi w szwach miejscowościami, może okazać się bardziej interesujące, a nasze wymagania zostaną w pełni spełnione. Na samym początku naszej przygody proponujemy zamienić się w nieustraszonego odkrywcę i wyruszyć na wycieczkę do Słowenii, gdzie rozciągają się mało znane przez polskich turystów, ale niezwykle malownicze Alpy Julijskie.   

Alpy Julijskie to idealne miejsce do uprawiania trekkingu i wspinaczki. To region, który charakteryzujące się bajkowymi krajobrazami piętrzących się szczytów. W całym majestacie ogromnych formacji skalnych możemy podziwiać zapierające dech w piersiach panoramy. Na miejscową przyrodę składają się wąwozy, które tworzą romantyczny nastrój, ukryte między lasami zielone łąki i nieziemskie kaniony, którymi płyną rwące górskie rzeki lub spokojne potoki. Pomimo niewielkich rozmiarów niektórych szczytów, na miejscu odnajdziemy także prawdziwie alpejskie wysokości.

W ciągu ostatnich lat na terenie Alp Julijskich rozwinęła się turystyka, dzięki czemu każda z miejscowości tego regionu może pochwalić się bardzo dobrą infrastrukturą wypoczynkową. Szlaki górskie są dobrze zaplanowane i zagospodarowane pod względem schronisk. Alpy Julijskie to przede wszystkim miejsce przeznaczone dla osób kochających zdobywać na górskie szczyty, idealne zarówno dla alpinistów jak i amatorów pieszych spacerów po spokojnych trasach wiodących przez górskie łąki i doliny.

Najlepsze szlaki turystyczne rozciągają się na terenie Triglavskiego Parku Narodowego. To miejsce wyróżnia się kolorową florą i fauną. Po drodze będziemy mieli okazje podziwiać wyjątkowe odmiany kwiatów, każdy w innej tonacji – purpurowe dzwonki, żółte pępawy, róże z Triglavu, niebieskie goryczki i maki julijskie. Obszar parku jest ogromny, sięga na północy do miejscowości Kranjska Gora, południu do Tolmina, na zachodzie do granicy włoskiej i wschodzie do Bledu. Najważniejsze szczyty to Mangart (2678 m), Jalovec (2645 m) i Razor (2601 m).

W okresie zimowym Alpy Julijskie są równie fascynujące pod względem turystycznym co wiosną i latem. Zimą ten region Słowenii wyróżnia się bardzo zróżnicowanymi trasami narciarskimi, gdzie większość z nich przeznaczona jest dla początkujących i mniej zaawansowanych narciarzy. W niektórych ośrodkach turystycznych można znaleźć trasy o wyższym poziomie zaawansowania, gdzie wspaniałymi warunkami mogą rozkoszować się  najwyższej klasy narciarze. Najważniejsze ośrodki sportów narciarskich w tym regionie Słowenii znajdują się w miejscowościach Planica i Bled.  

Alpy Julijskie gwarantują świetny wypoczynek niezależnie od pory roku. Po wczasach spędzonych w tym miejscu, będziemy szczęśliwi, zadowoleni i wypoczęci.  

Zostaw komentarz