Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Regiony-tunezji   /  Tunezja – Djerba

Tunezja – Djerba

Djerba to tunezyjska, śródziemnomorska wyspa, która jest podziwiana nie tylko ze względu na ciekawą architekturę, ale także z powodu niespotykanej atmosfery tam panującej. Niemal na każdym kroku widoczne są różnorakie wpływy kulturowe. Djerba w Tunezji to szansa na udane egzotyczne wakacje – wakacje marzeń!

Djerba to legendarne miejsce, które podobno pod nazwą: „Wyspa Zjadaczy Lotosu” występuje już w Odysei Homera. Odyseusz dotarłszy na nią podczas powrotu do Itaki, miał wraz ze swoimi towarzyszami popaść w błogi stan ukojenia pod wpływem zapachu kwiatów lotosu i za nic nie chciał jej opuścić. Przez wiele wieków było to także miejsce odpoczynku żeglarzy, a nawet piratów. Djerba pozostawała pod wpływem wielu kultur, co widać między innymi w jej niepowtarzalnej architekturze. Jej historię tworzyli nie tylko Arabowie, ale także Hiszpanie, Żydzi, a nawet Barbarzyńcy. Obecnie w Tunezji Djerba jest przede wszystkim oazą turystyczną. Przyjazd tu to świetny sposób na udane wakacje w Tunezji!

Tunezja i Djerba to istny turystyczny raj! Bogata oferta hoteli, słońce przez cały rok, ciekawe życie nocne, sympatyczni ludzie i cudowne zabytki sprawiają, iż nie sposób się tu nudzić. Ta tunezyjska wyspa słynie z małych domków, zbudowanych z białego kamienia, meczetów, rozległych plaż i bujnej roślinności. Wybierając się tu na urlop nie zapomnij o wycieczce do jej stolicy – Houmt Souku, słynącej z barwnych targów, portu i twierdzy Bori El Keblr, z której rozciągają się przepiękne, niespotykane nigdzie indziej widoki. Djerba to także mniejsze, lecz równie urocze miasteczka i wioski tunezyjskie. W Guellali można podziwiać kunsztownie zdobione wyroby ceramiczne, w Midoun utonąć w zapachu drzew oliwnych i pięknie meczetów, a po całym dniu zwiedzania orzeźwić się kąpielą w turkusowym morzu. Hotele są świetnie przygotowane do przyjmowania turystów, a z roku na rok ich przybywa, dzięki czemu zarówno wyspa, jak i cała Tunezja, umacnia swoją pozycję na światowym rynku turystycznym. Jak wakacje to tylko Tunezja, jak Tunezja to tylko Djerba!

Djerba w Tunezji przyciąga wszystkich obietnicą oderwania się od szarej codzienności. Spędzając tu wakacje, na pewno nie będziesz narzekał na brak atrakcji, a z urlopu wrócisz wypoczęty i uśmiechnięty. Ktoś kiedyś rzekł: „Djerba? wyspa ludzi szczęśliwych?”.

Zostaw komentarz