Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Regiony-tunezji   /  Tunezja – Hammanet

Tunezja – Hammanet

Hammamet to najstarszy i jeden z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych w Tunezji. Idąc ulicą można zaobserwować tysiące podróżników niemal z całego świata. Tunezja to miejsce idealne dla ludzi lubiących dobrą zabawę. Warto spędzić tu urlop i odzyskać energię!

Hammamet już przed I w. n.e. przyciągał osadników, a w II w. stał się kolonią rzymską. W XIII w. został otoczony murami, a w XV w. powstała w nim medyna, czyli Stare Miasto. Następnie dostał się pod panowanie hiszpańskie i tureckie. Obecnie Hammamet spełnia rolę turystyczną, kusząc tunezyjskim słońcem, błękitnym morzem i doskonale rozwiniętą bazą noclegową. Przyjazd tu to świetny pomysł na udane i tanie wczasy w Tunezji!

Turyści, wybierając się na wakacje, często nastawieni są na komfort i zabawę. Pod tym względem Tunezja, a zwłaszcza Hammamet to świetny wybór, szczególnie, iż może pochwalić się niezwykłymi zabytkami i jest znakomitą bazą wypadową do innych miasteczek. Medyna z XV w. to labirynt wąskich alejek i miejsce kolorowych straganów, prowadzonych przez chętnych do targowania się Arabów. Hammamet to także piaszczyste plaże ciągnące się kilometrami, gdzie praktycznie w każdym miejscu możesz zanurzyć się w błękitnej, morskiej wodzie. Co więcej, mimo tak wielu turystów, wcale nie sprawiają wrażenia miejsc zatłoczonych! To tunezyjskie miasto jest bardzo nowoczesne, dostosowane do pieszych wycieczek. Warto wybrać się późnym popołudniem na spacer wzdłuż murów medyny i podziwiać białe domki zatopione w złotych promieniach zachodzącego słońca. Hammamet w Tunezji to także bogate życie nocne – lokale otwarte są praktycznie non stop!

Jeśli zależy Ci na komforcie i wygodzie, Tunezja i Hammamet to świetny wybór na udane i tanie wakacje. Miasto jest doskonałym miejscem dla turystów, nieważne czy kochasz plażę, spacery lub zwiedzanie. Hammamet to miejsce zarówno nowoczesne, jak i sięgające pamięcią czasów średniowiecznych, potrafi więc zadowolić nawet najbardziej wybrednego podróżnika.

Zostaw komentarz