Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tunezja   /  Regiony-tunezji   /  Tunezja – Skanes

Tunezja – Skanes

Skanes to typowo wakacyjna miejscowość położona w środkowej części wschodniego wybrzeża Tunezji, w turystycznej i niezwykle popularnej dzielnicy, pomiędzy ogromnym miastem Sousse, a bogatym w zabytki Monastirem. Skanes położone jest w niedalekiej odległości od międzynarodowego lotniska Monastir-Skanes, które przyjmuje jedynie loty czarterowe z turystami zmierzającymi do licznych ośrodków turystycznych rozrzuconych  w okolicach Susy. Jednym z takich ośrodków jest właśnie miejscowość Skanes.

Oprócz dobrych warunków atmosferycznych i rozległych piaszczystych plaż Skanes może pochwalić się jednym z najlepiej prosperujących zapleczy turystycznych. Na miejscu spotkamy nowoczesne hotele usytuowane tuż przy samej plaży, korty tenisowe, spa i welness oraz baseny z wydzielonymi prywatnymi leżakami i parasolami.  Dodatkowo do naszej dyspozycji oddane są korty tenisowe oświetlane nocą, boiska do siatkówki i ogromne placówki sportowe.

Największą zaletą Skanes są stosunkowo niskie ceny w porównaniu do okolicznych miejscowości. Skanes to miejscowość, która z powodu znikomej ilości zabytków swoją szansę zwietrzyła w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa i infrastruktury o charakterze typowo wypoczynkowym. Mieszkańcy Skanes żyją w większości z hotelarstwa, niewątpliwie jest to ogromnym plus dla turystów odwiedzających tą miejscowość. Fakt ten rzutuje na ofertę turystyczną, którą hotele znacznie wzbogacają i urozmaicają prześcigając się w pomysłach. W Skanes każdy właściciel szuka oryginalnych atrakcji, tylko po to by zwabić do siebie nowych wczasowiczów. W Skanes każda placów wyposażona jest w swój fitness club, saune, park wodny, salon masażu i prywatny teren na piaszczystej plaży. Nad samym morzem czekają na nas nie lada atrakcje. Miłośnicy sportów wodnych będą mogli całkowicie oddać się morskiemu szaleństwu i pływać na deskach windsurfingowych, rowerach wodnych, skuterach czy nurkować poszukując podmorskich skarbów.

Spędzając wakacje w Tunezji nie można narzekać na brak pogody, tutaj zawsze jest słonecznie a woda jest krystalicznie czysta. Jeżeli chcemy poznać Tunezję to Skanes będzie idealnym miejscem na naszą podróż zapoznawczą, sama miejscowość w swojej ofercie posiada jedynie bazę turystyczną i dostęp do morza, jednak jeżeli odpowiednio zaplanujemy nasz pobyt na miejscu,możemy zapłacić o wiele mniej za nocleg i dojazd w niż w innych największych kurortach Tunezji. Przy czym nie stracimy niczego i nadal będziemy mogli poznawać największe perły Tunezji, które od Skanes są na wyciągnięcie ręki. Skanes to idealne miejsce wypadowe do okolicznych miejscowości.

Warto wybrać się do okolicznych kurortów nadmorskich, zwiedzić ogromny wakacyjny moloch – miasto Susa (trzecie pod względem wielkości miasto w Tunezji), czy poznać jedne z największych zabytków Tunezji w równie wielkim Monastyrze. Skanes to idealne miejsce dla ludzi, którzy nie chcą przepłacać, a mają na tyle wyobraźni by przemieszczać się i nigdy nie zostawać w jednym miejscu.

Zostaw komentarz