Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Nowa-zelandia   /  Nowa-zelandia – Plaże

Nowa-zelandia – Plaże

Nowa Zelandia posiada bardzo długą linię brzegową, zwłaszcza jeśli porównamy ją do wielkości kraju. Liczące 15000km wybrzeże po prostu zachwyca. Jest tu pełno malowniczych zatoczek, fiordów i wód terytorialnych. Najdłuższa  plaża Nowej Zelandii ma około 60 mil długości i otaczają ją ogromne wydmy. Niektórzy porównują ją nawet do Sahary. Najlepiej jednak ocenić samemu, czy możemy mówić o „pustyni”.

 Plaże w Nowej Zelandii są różnorodne, ale wszystkie są zadbane. Możemy znaleźć tu plaże piaszczyste, kamieniste i otulone skałami, wszystkie typy jednak urzekają tak samo. Trudno opisać całe wybrzeże Nowej Zelandii, ale postanowiliśmy wymienić kilka plaż, które naszym zdaniem są najbardziej warte uwagi.  

Fantastyczną plażą jest Ohope Beach, która stanowi aż 11 km białego, miękkiego piasku. W tych rejonach możemy dostrzec także wulkan na White Island i Whale Island – widok zapiera dech w piersiach! Ocean jest tu krystalicznie czysty i świetnie komponuje się z niebieskim niebem, zielonymi wydmami i kolorowymi deskami surfer’ów. Mało tego – wiele osób uważa, że okolica ta należy do bardzo bezpiecznych i jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi.

Kolejną piękną plażą plastyczną jest Tauranga Bay w Northland. Podobnie jak Ohope Beach, rejon ten jest bardzo zadbany i czysty. Relaks w otoczeniu nieskażonej przyrody naprawdę dodaje energii.

Warto wspomnieć także o Parku Narodowym Abel Tasman, w którym znajdują się z pewnością najlepsze plaże piaszczyste. W Goat Bay z kolei znajdują się najbardziej krystaliczne wody, a w zachodniej części Nowej Zelandii natrafimy na niesamowite plaże skaliste. Z pewnością zdziwi nas widok Iron Sand, znajdujący się tam czarny piasek jest wynikiem wybuchów wulkanów i stanowi ogromną atrakcję turystyczną 

Nowa Zelandia to także świetne miejsce do nurkowania, ale wybór trasy podwodnych eskapad może przysporzyć nas o zawrót głowy – jest w czym wybierać! My polecamy zwłaszcza Poor Knights Islands, które znajduje się top10 najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie.  Swój prestiż wyspy zawdzięczają ciepłym prądom Morza Koralowego, które umożliwiają życie tropikalnym i subtropikalnym organizmom. Znajdują się tu także podwodne wulkany, tajemnicze jaskinie i urokliwe łuki skalne, które stanowią dom dla podwodnych roślin i zwierząt.

Zostaw komentarz