Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Turcja – Plaże

Turcja – Plaże

Turcja jest krajem, w którym jedzie się po to, by odpocząć. Plaże w Turcji znane są z białych piasków i lazurowej wody. Wzdłuż linii brzegowej znajdują się malownicze knajpki, ekskluzywne restauracji oraz tureckie hotele. Bujna roślinność na tle błękitnej wody tworzy niesamowitą mieszankę. Warta polecenia jest długa na 22km, plaża Long Beach w Kusadasi, tutaj też znajduje się ogromny port jachtowy, w którym może zacumować nawet 600 jachtów. Turyści zachwalają także plaże na półwyspie w Bodrum, w szczególności plaże Turgutreis. Warto swój urlop spędzić także na plaży Altinkum w Didimie. Plaża położona jest w wyjątkowo bajkowej zatoce, stąd organizowane są także liczne wycieczki do ważnych miejsc na mapie turystycznej Turcji. Jeśli lubisz plaże, na których jest mało ludzi i panuje względny spokój, odwiedź Turunc. Jeśli zaś nie przeszkadzają Ci turyści, z pewnością zadowolą Cię plaże w okolicy Marmaris, zwłaszcza w Icmeler. Piaszczysta, szeroka plaża dostarcza dużych wrażeń estetycznych.

Ogromną atrakcją plaży w Dalyan jest możliwość dopłynięcia do niej łódką. Piaszczysta plaża ciągnie się aż na 7km i należy do bardzo czystych. Podobna jest plaża w Sarigerme z tym, że ta dodatkowo otoczona jest urokliwymi wzgórzami.Turyści zachwycają się także słynną laguną Oludeniz, która przyciąga do siebie ludzi z całego świata.

Z Oludeniz można dotrzeć do jednej z piękniejszych plaż w Turcji – Patara. Na tej szerokiej i piaszczystej plaży brak tłumów turystów, czeka więc na nas relaks w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeśli nie przeszkadzają nam żwirkowe plaże, Kemer nas zachwyci, ponieważ woda jest tam wyjątkowo czysta i krystaliczna. Dla rodzin z dziećmi Turcja przygotowała Side. Tamtejsza plaża spokojnie prowadzi nas do morza, a rodzice mogą być spokojni, że ich pociechy nie napotkają stromego dna. I w końcu najsłynniejsza plaża w całej Turcji to plaża Kleopatry w Alanyi.

Zostaw komentarz