Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Regiony-turcji   /  Turcja – Antalya

Turcja – Antalya

Magiczne miejsca wymagają bajkowych opowieści, dokładnie tak jest z historią tureckiego miasta Antalya. Wedle legendy jego początki sięgają II wieku p.n.e., kiedy to król Pergamon Attalos II, zlecił swoim wiernym żołnierzom odnalezienie raju na ziemi. Po czasie wojsko wróciło z wieścią, że odkryli upragniony raj gdzieś na wybrzeżu Morza Śródziemnego, a tym rajem była Antalya.

Antalya leży w południowo-zachodniej Turcji, nad zatoką Antalya u południowych podnóży gór Taurus. Dziś to wyśnione miasto jest jednym z największych nadmorskich kurortów w Turcji i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów z całego świata. Antalya to nie tylko miasto o bogatej przeszłości, to także wciąż rozwijający się kolos turystyczny, który na czele z nowoczesnym międzynarodowym lotniskiem co roku przyjmuje ogromną ilość wczasowiczów. Miasto może się pochwalić jednym z najlepiej przygotowanych zapleczy turystycznych w Turcji. Właściciele miejscowy hoteli z każdym rokiem przechodzą samych siebie tylko po to by ich goście mogli pławić się w luksusach. Turcy wiedzą, że tylko zadowoleni urlopowicze powrócą do nich na następne wakacje albo jeszcze lepiej polecą ich gronu znajomych.   

Miasto słynie ze swojego śródziemnomorskiego uroku, pełno tu wąskich uliczek, drewnianych domów, tawern, zielonych parków, pachnących ogrodów i nadających miastu historycznej dumy dziedzictw kulturowych.

Życie w mieście skupia się wokół portu, to właśnie tam czekają na nas najlepsze atrakcje, począwszy od parku Karaalioglu, arterii handlowych po deptak Kazim Özalp Cad. Oczywiście oprócz typowo miasteczkowych klimatów Antalya może pochwalić się białym piaskiem plaż, czystym morzem, alejami wysadzanymi palmami i najlepszym zapleczem do uprawiania sportów wodnych. 

Zostaw komentarz