Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Turcja – Zabytki

Turcja – Zabytki

Turcja jest krajem niezwykłym, który przyciąga turystów nie tylko lazurowym morzem, ale także niesamowitymi zabytkami. Do ważniejszych zabytków w Turcji należą z pewnością Pamukkale, czyli Bawełniany Zamek, uznany za prawdziwą sztukę, dzieło natury. Turcja reklamuje się tym leczniczym basenem we wszystkich katalogach. I słusznie! Pamukkale to prawdziwa chluba tureckiej krainy. Śnieżnobiałe, wapniowe zbocza oraz niesamowite tarasy zostały docenione przez turystów z całego świata, ale i nie tylko. Pamukkale zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ci, którzy pragną zobaczyć starożytny świat powinni odwiedzić magiczny Efez, o zabytkach tego miasta ciężko dokładnie opowiedzieć, bo cały Efez to jeden wielki zabytek! Starożytne łaźnie, ruiny teatrów, stare, urokliwe uliczki i niesamowity klimat.

Będąc w Stambule nie można ominąć meczetu Hagia Sophia – dosłownie i w przenośni: jest bowiem tak ogromny, że nie da się go nie zauważyć i tak piękny, że grzechem jest przejść obok niego i nie zrobić pamiątkowego zdjęcia. Meczet swoją monumentalnością onieśmiela turystów, którzy zjeżdżają do Turcji właśnie dla „perły Stambułu”. Niesamowita budowla w niesamowitym mieście.

Będąc zagranicą zawsze pamiętamy o wycieczce do stolicy danego kraju. I tak jest również tym razem – turecka Ankara należy do najpiękniejszych miast w Europie. W Ankarze warto odwiedzić tamtejsze muzea, ruiny rzymskich zabytków, łaźni. W Ankarze nie brakuje także zabytkowych pomników, takich jak: Pomnik Zwycięstwa z 1927r. Godne uwagi są także mury bizantyjskie z cytadelą.

Jedną z największych atrakcji turystycznych Ankary jest świątynia bogini Romy i cesarza Augusta z 25-20 p.n.e. O Troi słyszeli wszyscy, nie wszyscy ją za to widzieli – może pora w końcu przenieść się w antyczny świat Achillesa i pięknej Heleny? Troja to prawdziwa legenda, grzechem jest być w Turcji i jej nie poznać.

Zostaw komentarz