Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Włochy – Plaże

Włochy – Plaże

Włochy to prawdziwy raj zarówno dla tych, którzy uprawiają sporty wodne, jak i dla ludzi preferujących spokojny wypoczynek na plaży. Oprócz długiej, doskonale rozwiniętej linii brzegowej Włochy posiadają liczne jeziora i rzeki, które zostały świetnie zagospodarowane przez mieszkańców Italii.  Znaczna ilość ośrodków wypoczynkowych znajduje się nad wielkimi jeziorami alpejskimi. Jeziora Como, Maggiore i Lugano są ze sobą połączone co bardzo uatrakcyjnia wypoczynek nad tymi górskimi akwenami. Położone w połowie drogi między Mediolanem i Wenecją jezioro Garda jest największym, a zarazem najczystszym jeziorem Włoch. Na popularność tego ostatniego zbiornika wpływa również śródziemnomorski klimat. Oprócz wspaniałych krajobrazów, świeżego, górskiego powietrza i krystalicznie czystej wody, jeziora przyciągają bardzo bogatą ofertą sportów wodnych. Szczególnie popularne jest żeglarstwo i kajakarstwo, ale górskie rzeki wpadające do jezior dają wspaniałą możliwość przeżycia przygody z kajakarstwem górskim i raftingiem – krótko mówiąc – mocne wrażenia gwarantowane.

We Włoszech znajdziemy zarówno plaże piaszczyste, kamieniste, jak i skaliste – na szczęście najwięcej jest tych piaszczystych. Większość włoskich plaż od kwietnia jest przygotowana na przyjazd turystów – możemy więc liczyć na wysoki standard usług i porządek. Wiąże się to niestety z koniecznością opłat za leżaki, miejsce pod parasolem, możliwość korzystania z prysznica. Ceny są bardzo zróżnicowane i najlepiej jeszcze przed wyjazdem sprawdzić jak sprawy mają się w kurorcie, do którego jedziemy.

Spośród miejsc godnych polecenia warto wymienić m.in. Riwierę Liguryjską, ciągnącą się od granicy z Francją do Pisy. To na tym odcinku leżą kurorty San Remo, Savona i główne miasto regionu – Genua, w której podziwiać można wiele cennych zabytków. Fiumicino i Lido di Roma położone nad Morzem Tyrreńskim to kurorty, w których wypoczywają Rzymianie i turyści odwiedzający wieczne miasto. Riwiera Adriatycka to m.in. Rawenna ze zdobionymi mozaikami budowlami bizantyjskimi i starochrześcijańskimi. Nie można nie wspomnieć o kąpieliskach włoskich wysp – Ischia czy Campari to doskonałe miejsce na letni wypoczynek.

Włoskie wybrzeże oprócz możliwości plażowania (należy jednak zachować umiar – oparzenia słoneczne mogą być bardzo niebezpieczne), pływania, windsurfingu, czy żeglarstwa, to także doskonałe miejsce do uprawiania nurkowania. Szczególnie wybrzeże  Morza Tyrreńskiego obfituje w wiele fantastycznych miejsc do rozpoczęcia lub kontynuowania przygody z nurkowaniem. Jeśli chcemy zanurkować z akwalungiem to warto odwiedzić Sycylię, Kampanię, bądź Kalabrię. To właśnie na południu Włoch powstało najwięcej szkół nurkowania i wypożyczalni sprzętu.

Zostaw komentarz