Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Alta – Valtellina

Włochy – Alta – Valtellina

Malowniczy kurort Valtellina rozciąga się w samym sercu Alp u podnóża najlepszych na całym świecie stoków narciarskich. Co roku Valtellina przyciąga w swoje rejony rzesze turystów z całego świata, którzy na miejscu mogą swobodnie korzystać z nowoczesnego zaplecza sportowego.  Każdy turysta może spróbować swoich sił na sprzęcie renomowanych marek narciarskich.

Z myślą o najbardziej wymagających sportowcach odwiedzających Valtelline, władze kurortu z każdym rokiem przedstawiają nowe atrakcje i projekty polepszające infrastrukturę turystyczną. Wszystkie te udogodnienia mają na celu podwyższenie standardu wypoczynku i uprzyjemnić turystom pobyt w Valtellinie. Sezon narciarski trwa w tym miejscu wyjątkowo długo, a na brak śniegu nie można narzekać. Oprócz dogodnych warunków pogodowych, dolina Veltelliny może poszczycić sie najbardziej zjawiskowymi panoramami ze wszystkich okolicznych placówek. Valtellina obejmuje swoimi terenami obszar położony na granicy Włoch i Szwajcarii, prawnie należący do ogromnego regionu Lombardii. Do okolicznych atrakcji należy kanton Gryzoni, jezioro Como, a także położony na wysokości 4000 m n.p.m. najwyższy szczyt Lombardii – Bernina. Widoki, które będziemy mieli okazję podziwiać pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia. Na samym dnie doliny rozpościerają się sady jabłonek, natomiast na wyższych pułkach terenu Valtelliny miejscowi   uprawiają winną latorośl. Parki i rezerwaty pokrywają ponad jedną trzecią całej doliny, odznaczając się bujną zielenią.

Valtellina może pochwalić się bogatą historią, unikatową sztuką etniczną, a nawet rzadko spotykaną tradycją kulinarną. Świadczy o tym bogactwo smaków serwowanych przez miejscowe restauracje. Na miejscu będziemy mogli spróbować breasaoli – ekskluzywnej suszonej szynki, czerwonych win – Sforzato lub Valtellina Superiore, serów Bitto i Valtellina Casera, Bombardino  – mieszanki likieru jajecznego i mleka na gorąco, świeżych jabłek z okolicznych sadów, konfitur, miodu, a także wiele inny pysznych potraw przygotowanych zgodnie z tradycyjnymi przepisami. Nic dziwnego, że prowincja stara się o miejsce na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najsłynniejszych miejscowości Valtelliny należą:  la Valmalenco, Madesimo, Santa Caterina Valfurva, Aprica, Teglio, la Valmasino i la Valgerola. Każda z nich wyróżnia się własnym charakterem i proponuje dla swoich gości odmienne atrakcje turystyczne.

Spędzając swój urlop w Valtellinie nie można zapomnieć o ciepłych źródłach, które po całym dniu spędzonym na stoku naładują nasze baterie i pozwolą zrelaksować się naszemu ciału. W całej Valtellinie organizowane są różne imprezy kulturalne, spektakle oraz tradycyjne święta. W tym miejscu gwarantowana jest świetna zabawa, a przy lokalnej przyrodzie można naprawdę poczuć sie jak w  górskim raju.  

Zostaw komentarz