Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Sardynia

Włochy – Sardynia

Sardynia to niepowtarzalna propozycja biur podróży, z której naprawdę warto skorzystać. Sardynia jest drugą, co do wielkości wyspą należącą do Włoch, która rozciągająca się pomiędzy Korsyką a Afryką. Sardynia to jedno z najpiękniejszych miejsc położonych w obrębie Morza Śródziemnego. Na malownicze tereny Sardynii składają się górskie krajobrazy, zatoki pełnego złocistego piasku i turkusowe morze. Sardynia ze względu na znakomite warunki pogodowe i komfortowe zaplecze turystyczne jest idealnym miejscem dla osób poszukujących wypoczynku w otoczeniu nieskazitelnej przyrody. Wyspa jako jedna z niewielu na świecie może pochwalić się widowiskowym wybrzeżem, które liczy sobie ponad 1843 km wspaniałych plaż. Sardynia posiada aż 300 odrębnych piaszczystych zatok i niezliczoną ilość skalnych klifów, jaskiń i podwodnych grot. Na miejscu jest bardzo cicho, plaże są wyjątkowo spokojne, a ciepłe, turkusowe morze zaprasza do kąpieli.

Sardynia wyróżnia się bardzo wyrafinowaną ofertą wypoczynku. Cała wyspa dzieli się na 8 różnorodnych prowincji: Cagliari, Nuoro, Oristano, Sassari, Carbonia-Iglesias, Medio Campidano, Olbia-Tempio, Ogliastra. Na Sardynii każda z miejscowości posiada szereg zróżnicowanych atrakcji turystycznych. Wakacje na Sardynii można spędzić uprawiając windsurfing, wspinaczkę górską, czy nurkując pośród trzech zatopionych wraków w południowej części zatoki.

Na Sardynii miłośnicy kultury i sztuki odnajdą budowle pochodzące z czasów starożytności, klasztory, kościoły i ogromne fortyfikacje. Największe zabytki wyspy to: rzymski amfiteatr datowany na II wiek, uniwersytet założony w 1606 roku, Kościół San Saturnino, Katedry z XII i XVII wieku. Na uwagę zasługują nuragi – są to warowne wieże obserwacyjne, które zostały wzniesione w połowie II tysiąclecia przed Chrystusem. W całej Sardynii znajduje się ich około 7000. Spędzając wczasy na Sardynii koniecznie trzeba zobaczyć największą na wyspie jaskinię – Grota Neptuna, a także takie miasta jak Cagliari, Saccargii, Olbii,  Torralbie i Orista

Podczas wakacji na Sardynii warto skorzystać z okazji i spróbować specjałów serwowanych w miejscowych restauracjach. Na smakoszów kuchni śródziemnomorskiej czekają potrawy bogate w ryby, homary, ośmiornice, ostrygi, kraby, krewetki,  migdały, oliwki, winogrona, makarony, świeże warzywa i czerwone wino.

Opisując Sardynie nie można zapomnieć o rezerwatach morskich i 11 parkach narodowych  otwartych do zwiedzania dla wczasowiczów. Sardynia pod wieloma względami jest bajeczną wyspą, jednak żadna z atrakcji turystycznych czekających na miejscu nie przebije jej naturalnego piękna. W sercu tej fascynującej wyspy piętrzą się malownicze góry, krystalicznie czyste jeziora i słodkowodne laguny. Wszystko co odnajdziemy na wyspie sprawia, że Sardynia jest najlepszą z proponowanych przez biura podróży destynacji. Bez wątpienia wrócimy do domu zadowoleni i zachwyceni naszym wypoczynkiem, a po naszych wczasach na Sardynii pozostanie wiele wyjątkowych wspomnień, do których będziemy chcieli jak najszybciej powrócić.


Zostaw komentarz