Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Folgaria-Lavarone

Włochy – Folgaria-Lavarone

Do najpopularniejszych placówek narciarskich we Włoszech – Folgaria i Lavarone. Prestiżowy Touring Club Italiano wytypował ten kurort jako najlepszy pod względem organizacji tras i imprez zimowych w całym kraju. Rzeczywiście Folgaria i Lavarone może poszczycić się najlepszą na świecie strukturą zjazdów i stoków narciarskich zwaną – Skitour dei Forti.

Wyjątkowo rozbudowana sieć tras narciarskich o różnym poziomie zaawansowania liczy sobie ok 80 km, gwarantuje całosezonowe zaśnieżanie i posiada sześć nowoczesnych wyciągów. Do regionu Folgarii i Lavarony możemy dojechać specjalnym zjadem z autostrady Rovereto Nord (A22 Brennero). Bardzo łatwo dojechać do tego miejsca jadąc od  Valle dell’Adige (SS349 Fricca) i z pobliskiego Veneto (SS350 Valdastico). Z dwóch wspaniałych kurortów zdecydowanie większą miejscowością jest Folgaria, która łączy w sobie wszystkie cechy alpejskiej miejscowości wypoczynkowej.

W Folgarii będziemy mogli korzystać z bogatej oferty turystycznej, składającej się z komfortowej bazy noclegowej, licznych obiektów sportowych, w tym całorocznego lodowiska, hali sportowej z basenami, kortami do tenisa, siłownią, spa i welness. W tym kurorcie po całym dniu na nartach, można ładować baterie w kolorowych restauracjach albo zwyczajnie relaksować się podczas kąpieli w pobliskich ciepłych źródłach. Mniejsze Lavarone kusi turystów pięknymi widokami i uroczym charakterem. Przy  centrum miasteczka rozciąga się malownicze jezioro, które zachwyca swoim pięknem o każdej porze roku. Na miejscu spotkamy brukowane uliczki, nastrowej tawerny  i urocze alpejskie domki.   

Trasy narciarskie w Folgarii i Lavaronie są  na tyle zróżnicowane, że każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Na miejscu uda nam się znaleźć łagodne zjadzy, na których nasze dzieci będą mogły stawiać swoje pierwsze kroki w sportach zimowych, jak również ogromną karuzelę szalonych tras narciarskich.

Miejscowe władze dbają o ciągły postęp swoich kurortów, ale pamiętają przy tym o zachowaniu alpejskich tradycji i zabytków. Co roku zaskakują turystów innowacyjnymi pomysłami,  inwestują w nowoczesne zaplecze turystyczne i dbają o rozwój infrastruktury całego regionu Folgarii i Lavarony. W ostatnim czasie oddano do użytku turystów kolejną trasę narciarską – nowoczesną Tol di Serrada, która ma stanowić kontrast do historycznej Salizzona di Fondo Grande. Obydwa szlaki maja charakter olimpijski i są najważniejszymi punktami w całym Skitour dei Forti. Do tras o niskim stopniu trudności zalicza się Costa, Bertoldi i Malga Rivetta, które są doskonałe dla początkujących narciarzy. Całość Folgarii i Lavarone rozciąga się na tle panoramy Dolomitów Brenta, aż po rozległy obszar Massiccio del Pasubio, od Gruppo dell’Adamello po Marmolada. Dla snowbordzistów przygotowano snowpark, a dla miłośników szalonych zjazdów na sankach specjalny tor saneczkowy.

Folgarię i Lavarone warto odwiedzić na wiosnę albo latem. W tym okresie charakterystyczne alpejskie łąki i wzgórza pokrywają się kolorowymi kwiatami i bujną zielenią. Przyroda tego regionu oczaruje nas krystalicznie czystymi jeziorami, w których idealnie odbijają się górskie panoramy. Bliskość tych malowniczych krajobrazów będzie na wyciągniecie naszej ręki, dzięki licznym szlakom rowerowym i trekkingowym.

Folgaria i Lavarone idealnie nadają się jako baza wypadowa do pobliskich miejscowości i atrakcji turystycznych. Do najciekawszych z nich należy wioska lingwistyczna – Luserna (niemiecko-cymbryjska), która jest ostoją spokoju w majestatycznym otoczeniu górskich szczytów.

Zostaw komentarz