Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Val di Sole

Włochy – Val di Sole

Val di Sole z włoskiego, oznacza po prostu „Dolinę Słońca”. Miłośnicy wypoczynku w górach tak nazywają ten górski kurort położony w Dolomitach, ponieważ dumnie piętrzące się stoki Val di Sole nie pamiętają kiedy  gościła tu brzydsza pogoda.

Obszar Val di Sole położony jest w malowniczej panoramie masywów górskich, pomiędzy jeziorem Garda a południowym Tyrolem. Tereny objęte regionem Val di Sole wznoszą się od 682 m do 2585 m n.p.m. Do najwyższych części dostaniemy się za pomocą niezawodnych wyciągów. Trasy narciarskie wyznaczone są dopiero od wysokości 900 metrów, mają aż 38 km, z których tylko 7 km jest  trudne i wymaga większego doświadczenia. Wybierając Val di Sole za cel naszej podróży, na pewno nie będziemy żałować, ponieważ na miejscu oprócz wspaniałej pogody, czekają na nas zapierające dech w piersiach widoki, a także masa wyjątkowych atrakcji turystycznych. Dolinę Słońca warto zobaczyć zarówno w zimie jak i o cieplejszej porze roku. Niezależnie od tego, kiedy chcemy wyjechać, region Val di Sole jest idealnym miejscem na to, aby aktywnie spędzić swój urlop. Kiedy panuje zima możemy całkowicie oddać się śnieżnemu szaleństwu i zjeżdżać na snowboardzie czy nartach po najlepiej przygotowanych trasach na świecie. Wiosną i latem będziemy mogli podziwiać uroki bajkowych scenerii, jeździć na rowerze górskim czy pieszo eksplorować miejscowe tereny.

Do najważniejszych miejscowości regionu należą narciarskie ośrodki w  Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida, Marilleva, Peio, Tonale-Ponte di Legno, Monte Bondone.  W każdej z wymienionych miejscowości znajdziemy nowoczesną infrastrukturę turystyczną, bogate zaplecze restauracyjne i rozrywkowe, a także multum tras, podzielonych wedle umiejętności. Na miejscu zostawiono do naszej dyspozycji luksusowe kompleksy sportowe, w których będziemy mogli korzystać do woli z siłowni, salonu gier, kortów tenisowych i basenów. Oprócz tego możemy spróbować swoich sił we wspinaczce skałkowej. Val di Sole przyciąga w swoje strony także miłośników nart biegowych. Amatorzy tej wyjątkowej dyscypliny będą mogli zmierzyć się z urozmaiconymi trasami, wyznaczonymi wzdłuż rzeki Noce i dookoła osady Cogolo. W tym regionie sezon narciarski rozpoczyna się w grudniu, a kończy dopiero w kwietniu, jednak sezon turystyczny trwa tu przez cały rok. Nieważne kiedy pojedziemy do Val di Sole, tu zawsze spędzimy radośnie swój wolny czas.

Wyjazd na narty we Włoszech muszą się udać.

Zostaw komentarz