Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Włochy – Jak dotrzeć?

Włochy – Jak dotrzeć?

Na wakacje we Włoszech można dotrzeć na kilka sposobów, a to, który wybierzemy, tak naprawdę nie ma znaczenia, choć – trzeba przyznać – podróż autokarem lub samolotem zaoszczędzi  nam sporo czasu.

Autokarem
Obecnie spora liczba biur podróży i różnych przewoźników ma w swej ofercie przejazd autokarem na Półwysep Apeniński. Do Włoch możemy w ten sposób dotrzeć praktycznie z każdego dużego miasta Polski. Trasy prowadzą do wielu miast na terenie Italii.
Pamiętajmy jednak, że taka podróż trwa ponad dobę i jest niewskazana dla osób cierpiących na chorobę lokomocyjną. Ceny zależą od trasy, przewoźnika, a także tego, czy w drodze powrotnej zamierzamy korzystać z usług tego samego przewoźnika.

Samochodem

Jeżeli jedziemy do Włoch samochodem, mamy do wyboru kilka tras. Decyzję dotyczącą wyboru drogi powinniśmy w dużej mierze uzależniać od rejonu Polski, z którego startujemy. Najpopularniejsza trasa wiedzie przez Czechy i Austrię. Jest najkrótsza i najszybsza, ale jednocześnie najdroższa. Długość trasy z Cieszyna do Włoch to około 700 – 750 km. Turyści ze wschodniej Polski powinni jechać przez Słowację, Węgry i Słowenię. Choć jest to już blisko 900 km, to opłaty drogowe na trasie nr dwa są dużo niższe. Oczywiście trasy można ze sobą kombinować – pamiętajmy jednak, by tankowanie, posiłki i noclegi na trasie zaplanować w miejscach gdzie zapłacimy najmniej (różnice mogą być dość spore). Planując drogę warto też sprawdzić, czy na trasie są jakieś ciekawe zabytki lub atrakcje przyrodnicze – czasem krótki postój może dostarczyć wielu pięknych chwil.

Pociągiem

Podróż pociągiem jest stosunkowo uciążliwa ze względu na konieczność przesiadki (czasem nawet kilka razy podczas podróży), a także cenę – pociągi mogą być dużo (!) droższe od przelotu samolotem. Podróż trwa około doby, co jest plusem jeśli lubimy przemieszczać się właśnie w ten sposób.

Samolotem

Lot z Polski do Włoch trwa około 2h. Wielką zaletą tej formy podróżowania jest fakt, że oprócz dużych przewoźników (LOT, Alitalia) loty na trasie Polska – Włochy są obsługiwane przez tanie linie lotnicze (np. Ryanair, Wizz Air). Nie ma większego problemu ze znalezieniem lotu do Włoch – dotrzemy tam z każdego większego polskiego lotniska. Problemem może być jednak cena, dlatego warto z wyprzedzeniem śledzić promocje i oferty specjalne przewoźników.

Wśród portów lotniczych, do których możemy dolecieć z Polski warto wymienić:

  • Rzym (Ciampino, Fiumicino)
  • Mediolan (Bergamo, Malpensa)
  • Wenecja (Marco Polo)
  • Turyn
  • Bolonia
  • Neapol

Zostaw komentarz