Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Toskania

Włochy – Toskania

Toskania Włochy są różnorodne. Są zabytkowe, gorące, oblane morzem, otulone górami. Są smaczne. Pachną oliwkami, pizzą, makaronem. Mają to „coś”.Tym czymś jest Toskania. Toskania ma swój zapach, swój urok – Toskania ma duszę.

Ta włoska prowincja ma w sobie więcej czaru niż jakiekolwiek inne miejsce na ziemi. Niezliczone zabytki. Zapierające dech w piersiach krajobrazy pozostają w pamięci na długie lata. Gdyby zamknąć oczy i wyobrazić sobie Toskanię, w naszej głowie odbylibyśmy zapewne spacer po zielonych wzgórzach, oblanych złotymi zbożami, w powietrzu unosiłby się zapach pobliskich sadów i winogron. Oj tak, w powietrzu unosiłby się zapach soczystych winogron, najlepszych w swoim rodzaju! Na skórze czulibyśmy dotyk promieni słońca. Otwieramy oczy i już wiemy, że podróż do Toskanii będzie jedną z tych podróży, które można nazwać „przygodą życia”.

W Toskanii znajdziemy to czego szukaliśmy. Nie ważne czy preferujemy morze, góry czy zwiedzanie zabytków – tu jest wszystko! To tu znajduje się Elba, wyspa Napoleona. Elba stanowi jedną z największych wysp Archipelagu Toskańskiego, pokryta górami – piękna. Tutejsza infrastruktura jest bardzo dobrze rozwinięta, a turyści mogą liczyć na wiele udogodnień.

Miłośnicy europejskich miast powinni wybrać się do Pizy. Kto by nie chciał przywieźć stamtąd miniaturowej Krzywej Wieży? Zresztą każda pamiątka przywieziona z Pizy będzie…krzywa! Krzywe są tu kubki, krzywe butelki alkoholi, krzywe opakowania przypraw. I ta krzywość jest fajna!

Ciekawa i warta uwagi jest również Siena, która tętni życiem, ale i tak mówi się o niej, że jest miastem-muzeum, a to za sprawą idealnie zachowanych zabytków z okresu średniowiecza. Poza tym znajduje się tu wiele udogodnień z czasów współczesnych: restauracje, pizzerie, puby, kluby, sklepy itd. Nudzić się w Sienie nie da.

Toskania to miejsce idealne. Warto spędzić tu chociaż kilka dni, by poczuć prawdziwy włoski klimat. Krajobrazy urzekają, można tu naprawdę odpocząć i nabrać sił do życia!

Zostaw komentarz