Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Włochy – Zakupy i pamiątki

Włochy – Zakupy i pamiątki

Włochy to wyjątkowy kraj, więc nic dziwnego, że i pamiątki będą stąd wyjątkowe. Bez względu na to, który region Włoch odwiedzimy nie powinniśmy mieć problemów z zakupem pamiątek – Półwysep Apeniński to prawdziwy skarbiec rzeczy najwyższej klasy i jakości. W Rzymie warto odwiedzić Porta Portese – wspaniały targ o imponujących rozmiarach. Podobno można na nim kupić wszystko, ale szczególnie godne polecenia są antyki i biżuteria, które można tu nabyć dużo taniej niż w innych rejonach stolicy Włoch.

Bez trudu znajdziemy w Rzymie także sklepy najsłynniejszych na świecie designerów mody. Jednak niekwestionowaną stolicą mody włoskiej i światowej jest Mediolan. Tamtejszy Złoty Kwadrat (Quadtrilatero d’Oro) to raj dla miłośników mody. Obok siebie usytuowane są sklepy najbardziej znanych domów mody – Gucci, Versace, Armani, Dolce & Gabbana, Prada i wiele innych. Należy jednak pamiętać, że za ten luksus przyjdzie nam słono zapłacić…

Wspaniałe pamiątki przywieziemy także z Wenecji. Prócz masek karnawałowych szczególnie polecane jest szkło weneckie wytwarzane w tym regionie od ponad tysiąca lat. Z wyrobu szkła słynie Murano – wysepka położona niedaleko Wenecji.

Z kolei na wyspie Burano od stuleci pieczołowicie wytwarzane są koronki, które do dnia dzisiejszego stanowią chlubę mieszkańców miasteczka.

Włochy to także kraina wspaniałych serów m.in.:

  • Mozzarella – z regionu Kampania. Do nabycia w postaci niewielkich kawałków zanurzonych w serwatce.
  • Parmezan – twardy ser z centralnych Włoch
  • Gorgonzola – miękki, dojrzewający ser pleśniowy z północnych Włoch
  • Mascarpone – ser z Lombardii, wytwarzany ze śmietany

Będąc we Włoszech nie można nie skosztować tamtejszych win, których jakość i różnorodność przyprawia o zawrót głowy. Warto wymienić:

  • Chianti – wino wytrawne, intensywnie czerwone, pochodzi z Toskanii
  • Amarone – wino czerwone, które podlega długiemu dojrzewaniu, cenione przez koneserów
  • Marsala – wino słodkie, czerwone lub białe, pochodzące z Sycylii

Pamiętajmy, że w każdym mieście znajdziemy sklep tamtejszego klubu piłkarskiego. Jeśli ktoś kibicuje Serie A, powinien odwiedzić sklep z pamiątkami swojej ulubionej drużyny.

Zostaw komentarz