Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Wybrzeże Liguryjskie

Włochy – Wybrzeże Liguryjskie

Połączenie gór i wody, luksusu i kameralnej atmosfery – Wybrzeże Liguryjskie oferuje turystom, to czego wymaga się od wakacji. Życie toczy się tutaj powoli, otulone jest gajami oliwnymi i winnicami. Tuż za pasmem hoteli, basenów i restauracji kryją się malownicze wioski, które zachowały swoje tradycyjne obyczaje.

Najpopularniejszym miastem jest Genua, która przyciąga turystów olśniewającym portem i niesamowitą starówką, w której panuje typowy włoski klimat. Tutaj też znajduje się San Remo – najsłynniejsze liguryjskie kąpielisko, które swą chlubę zawdzięcza także tamtejszą hodowlą kwiatów. W tych okolicach leży także Albena i Noli, miasteczka rodem wyjęte ze średniowiecza i Finale Ligule, które jest uwielbiane przez rodziny z dziećmi.

Spragnieni dzikiej przyrody powinni odwiedzić Riwierę di Levante, gdzie wybrzeże nie przypomina już tego turystycznego, ale jest urwiste i dzikie. Zatoczka usypia wraz z zachodem słońca. Panuje tu wszechobecny spokój, tu się po prostu odpoczywa…

Na Wybrzeżu Liguryjskim znajduje się też cała masa atrakcji dla dzieci, ale nie tylko – ich rodzice również będą mieli w czym wybierać. W ośrodku Ceriali znajduje się Aqua Park, ceny nie są wygórowane, a pobyt zagwarantuje nam miłą zabawę.

Trzeba również zaznaczyć, że Wybrzeże Liguryjskie ciągnie się przez 300 km, stąd pełno tu świetnych miejsc do plażowania. Znajdziemy tu zarówno plaże piaszczyste jak i kamieniste i dzikie. Włochy są świetne przystosowane do przyjęcia turystów, w związku z czym możemy delektować się wspaniałymi drinkami i wypoczynkiem na leżakach. Wieczorem warto wybrać się do jednej z tamtejszych restauracji, zrezygnujmy jednak z frytek i hamburgerów. Smakujmy Włochy od kuchni, doceńmy skarby Wybrzeża Liguryjskiego. Mamy do wyboru cały wachlarz owoców morza, makaronów, warzyw i pizz…

Wybrzeże Liguryjskie to jeden z najpiękniejszych regionów wypoczynkowych w Europie. Swoją idyllę odnajdą tu zarówno zakochani, rodziny z dziećmi, jak i osoby, które chcą trochę zaszaleć. Ceny nie są wygórowane, za to panoramy bajeczne!

Zostaw komentarz