Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Hiszpania – Jak dotrzeć?

Hiszpania – Jak dotrzeć?

Samolot jest najwygodniejszym sposobem podróży do Hiszpanii. Jest zdecydowanie najszybszy, a jeśli zarezerwujemy bilet odpowiednio wcześnie i trafimy na okazję – także najtańszy. Istnieje wiele połaćzeń na trasie Polska – Hiszpania, które obsługiwane są przez tanie linie. Samoloty z Polski startują z lotnisk w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku. Dolecieć możemy do największych miast hiszpańskich – najczęściej są to Madryt i Barcelona. Lot trwa ok. 3 h. Minusem są ograniczenia bagażowe, ale zawsze można wykupić dodatkowe kilogramy albo po prostu spakować mniej rzeczy.

Samochód to forma podróżowania, która wydaje się odpowiednia, jeśli do Hiszpanii wybieramy się z rodziną bądź w gronie znajomych. Nie obowiązują nas wówczas rygorystyczne ograniczenia bagażowe, ani godziny odjazdów/odlotów. Pamiętajmy jednak, iż trasa z Warszawy do Madrytu to ok. 3 000 km, więc podróż wymaga minimum 2 kierowców.

Prowadzić pojazd możemy na podstawie polskiego prawa jazdy. Na trasie należy robić częste postoje – szczególnie gdy jesteśmy zmęczeni. Warto wcześniej sprawdzić jakie ciekawe miejsca leżą na naszej trasie i właśnie tam zaplanować przerwę w podróży. Najkrótsza trasa wiedzie przez Czechy, południowe Niemcy i Francję. Można jednak nadłożyć trochę drogi i wybrać się przez Czechy, Austrię i Włochy, a potem wybrzeżem Morza Śródziemnego.

Mimo, iż drogi w Zachodniej Europie stoją na bardzo wysokim poziomie, to zachowajmy zdrowy rozsądek – należy bezwzględnie podporządkować się tamtejszym przepisom ruchu drogowego. Pamiętajmy także o wykupieniu winiet (o ile w danym kraju obowiązują).

Podróż pociągiem do Hiszpanii wymaga przesiadki – nie istnieje bezpośrednie połączenie na trasie Polska – Hiszpania. Bilety są stosunkowo drogie i warto sprawdzić, czy można naszą podróż uczynić tańszą (np. wykupując bilet w zwykłej kasie tylko do polskiej granicy, a tam na dalszy etap wycieczki). O wszelkie zniżki i wakacyjne promocje trzeba pytać w informacji, bądź szukać w internecie. Przejazd pociągiem nie jest tak uciążliwy jak autobusem i trwa krócej. Dla fanów tego środka transportu będzie więc to prawdziwa przygoda, w trakcie której możemy poznać interesujących ludzi – może nawet zostaniemy zaproszeni na lampkę wina w Barcelonie.

Do Hiszpanii kursują autokary z wielu polskich miast. Oferta jest dość szeroka, jednak za bilet normaly w jedną stronę przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych. Jednocześnie podróż może trwać dwie doby i jest odradzana osobom, które cierpią na chorobę lokomocyjną. Interesujące nas połączenia łatwo znaleźć dzięki wyszukiwarkom internetowym.

Zostaw komentarz