Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Regiony-hiszpanii   /  Hiszpania – Barcelona

Hiszpania – Barcelona

Barcelona to jedna z najważniejszych metropolii w Hiszpanii, w swojej randze jest drugim miastem w kraju, perłą na arenie międzynarodowej, a także cieszącym się szerokim uznaniem, europejskim centrum turystycznym. Barcelona to również stolica niezwykle popularnego regionu – Katalonii, a także ośrodek administracyjny prowincji noszącej dokładnie taką samą nazwę – Barcelona.

Słynne miasto zostało wybudowane w otoczeniu piętrzący się wzgórz i opadającego wybrzeża Morza Śródziemnego. Ma to ogromny wpływ na warunki atmosferyczne panujące w mieście, które sprzyjają wypoczynkowi i zwiedzaniu zabytków. Średnia temperatura powietrza przez cały rok jest w miarę wysoka, a opady atmosferyczne występują stosunkowo rzadko.

W Barcelonie nowoczesna architektura przeplata się z tradycją i historią. Dzięki czemu miasto może poszczyć się zarówno zabytkami wpisanymi na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO, jak również wieloma atrakcjami turystycznymi nowej zurbanizowanej części miasta. Mimo ogromny rozmiarów jakie liczy sobie cała Barcelona wszystkie ciekawe miejsca wydają się być zwarte przy sobie.

Na zwiedzanie Barcelony najlepiej przeznaczyć cały tydzień. Taki czas pozwoli nam na spokojne zapoznanie się z miastem. Nic nie będziemy musieli robić w biegu i nerwach, a nasz wyjazd w pełni przeznaczymy na rozkoszowanie się Barceloną. W całym mieście jest wiele interesujących miejsc i zabytków, jednak jako pierwsze należy wymienić te, które powinny stanowić podstawę naszej wycieczki:

Sagrada Familia – reprezentatywna budowla Barcelony, najbardziej niesamowity kościół Europy, ogromna secesyjna bazylika, jeden z najwspanialszych zabytków miasto, wyróżniający się kunsztowną stylem architektonicznym.

Katedra Santa Eulalia – gotyckie dzieło sztuki zlokalizowane w samym sercu starego miasta, przy Placa de la Seu.  Katedra wyróżnia się przestronnym wnętrzem z barokowymi ołtarzami, ołtarzem z alabastrowym sarkofagiem św. Eulalii.

La Ramola –  najsłynniejsza aleja handlowa w całej Barcelonie. Wzdłuż całej ulicy znajdziemy kolorowe kamienice, kramy, targ spożywczy, restauracje, zabytki, dzielnicę gotycką, a na samym jej końcu kolumnę Kolumba.

Basilica de Santa Maria del Mar – jeden z największych kościołów gotyckich w Barcelonie, jego wnętrze ma bardzo surowy i prosty charakter.

Pałac Muzyki – Palau de la Musica Catalana – Miejsce wyjątkowo piękne. Pałac, który cechuje się przepychem i strojnością. W całości zdobiony jest kolorowymi mozaikami, z całego budynku wyróżnia się sala koncertowa, która poraża ogromnym witrażem.

Parc de la Ciutadella – to popularne miejsce wypoczynku mieszkańców Barcelony. Park, w którym można popływać łódkami po jeziorze, dookoła rosną drzewa pomarańczowe, palmy, a naszą podróż przez zabytki parku będą umilać kolorowe papugi.

Oprócz wymienionych zabytków w Barcelonie będziemy mogli podziwiać secesyjną architekturę autorstwa mistrzów Gaudiego, Lluísa Domenech i Montaner, Palau Nacional osadzony na wzgórzu Montjuic, ogród zoologiczny, przypominający miasto z piernika Park Güell, port, słynne muzea i historyczne ulice Barcelony.

Hiszpania posiada swoją perłę, Barcelonę i ten, kto nie widział Barcelony – nie widział nic. 

Zostaw komentarz