Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Regiony-hiszpanii   /  Hiszpania – Costa de la Luz

Hiszpania – Costa de la Luz

Costa de la Luz, czyli Wybrzeże Światła, to jeden z najbardziej znanych regionów wakacyjnych w całej Hiszpanii, który w rzeczywistości może  i jest trochę mniej popularny od słynnego Costa del Sol, ale dzięki temu o wiele bardziej rodzimy i w pełni oddany autentycznej historii Andaluzji. Jak sama nazwa wskazuje Costa de la Luz jest także najbardziej gorącą częścią Hiszpanii, w której słońca nie brakuje praktycznie przez cały rok, a wakacje zaczynają się już w kwietniu i kończą dopiero pod koniec października.

W Costa de la Luz będziemy mogli przeżyć wakacje w prawdziwym hiszpańskim stylu, w którym nie zabraknie gorącego hiszpańskiego temperamentu, flamenco, korridy i jedynej w swoim rodzaju hiszpańskiej fiesty. Costa de la Luz to idealne miejsce dla turystów kochających Hiszpanię. Za najlepsze kurorty wakacyjne tego regionu uznaje się takie miasta jak: Algeciras, Tarifa, Punta Umbria, Isla Cristina, Isla Canela  i Islantilla.

Costa de la Luz wyróżnia się rozległym wybrzeżem pełnym piaszczystych zatok. Plaże są długie, złociste i gorące od słońca. Co ciekawe, plaże w Costa de la Luz mimo swojej atrakcyjności nie są tak oblegane przez tłumy turystów jak nasze polskie plaże. Warunki do uprawiania sportów wodnych są znakomite, woda jest krystalicznie czysta, ciepła, a przy tym wszystkim na tyle przyjemna, że przynosi prawdziwą ulgę w najgorętsze dni. Na każdej plaży odnajdziemy tradycyjne hiszpańskie tawerny, serwujące owoce morze i orzeźwiające hiszpańskie napoje.

Costa de la Luz to region, który słynie z przywiązania do tradycji i folkloru Andaluzji, dzięki czemu sami Hiszpanie nie tolerują w tym miejscu ogromnych hoteli, a jedynie charakterystyczne dla tego regionu domki letniskowe, które wyróżniają się zapożyczonymi z Afryki strzelistymi wieżyczkami.  

Ten region Hiszpanii wyróżnia się także nowoczesnym zapleczem sportowym, oprócz centrum windsurfingu, mocno rozwiniętym sportem wodnym jest żeglarstwo, dlatego na całym wybrzeżu  Costa de la Luz odnajdziemy pełno mniejszych portów wypełnionych jachtami. Miłośnicy gry w golfa mają powody do zadowolenia, ponieważ Costa del la Luz jest swoistym centrum, które posiada kilka pól golfowych i daje idealne warunki do gry w wymagający sport. Zaplecze turystyczne Costa de la Luz jest na tyle rozwinięte, że nie nawet najbardziej wymagający turysta, nie znajdzie powodów do narzekania, a już na pewno nie ma sposobu by narzekać na nudę. Jeśli chcemy spędzić niezapomniane wakacje w Hiszpanii, warto zainteresować się właśnie tym regionem.

Costa de la Luz jest idealnym miejscem na wakacje również dla osób, które lubią podczas swoich wakacji poświęcić trochę czasu na zwiedzanie zabytków. Warto zwrócić uwagę na liczne zamki i fortece, zwłaszcza na zamek w Tarifie wybudowany przez muzułmanów. Costa de la Luz to także region starych miast i wspaniałych kościołów.

Zostaw komentarz