Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Regiony-hiszpanii   /  Hiszpania – Costa del Azahar

Hiszpania – Costa del Azahar

Costa del Azahar to najpopularniejsza turystyczna destynacja proponowana przez biura podróży. Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy to wakacyjny kurort położony w Hiszpanii, który swoimi granicami zamyka tereny od portu w Saguncie aż do słonecznego Vinaros. W całym regionie najpopularniejszymi miejscowości są Benicassim, Peńiscola i cieszący się ogromnym zaufaniem wśród wczasowiczów – Vinaros.

Do Costa del Azahar zjeżdżają się turyści praktycznie z każdej części Europy, a oferta tego regionu z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjniejsza dla wczasowiczów. Gości z innych krajów wabią długie, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda oraz wyśmienite warunki pogodowe. Latem na Costa del Azahar unoszą się w powietrzu olejki eteryczne pochodzące z licznych gajów cytrusowych, a woda dodatkowo orzeźwia morską bryzą już i tak przyjemną atmosferę.

O Costa del Azahar trzeba wiedzieć, że jest to region, który zapoczątkował wakacyjne szaleństwo w Hiszpanii. Był to pierwszy turystyczny kurort, który oferował urlop w otoczeniu zaplecza turystycznego.

Na miejscu miłośnicy sportów wodnych będą mogli oddać się żeglarstwu, surfingowi, pływaniu. W całym Costa del Azahar odnajdziemy wypożyczalnie sprzętu wodnego – nart, rowerów, desek, skuterów i sprzętu do nurkowania.   Zdecydowanie za najlepsze plaże Costa del Azahar uważa się zatoki Vinaros, Oropesa, Benicassim – gdzie na środku morza pływają tratwy z drzewami cytrusowymi,  Benicarlo, Peniscolę i Alococeber.

Z tych miejscowości warto wybrać się na jednodniowe wycieczki do rezerwatu Desert de Les Palmes z arabskimi zamkami i słynnym klasztorem Karmelitów, i zabytkowych miasteczek, takich jak Morella i San Mateu w głębi lądu. Podkreślmy, że Costa del Azahar była pionierką hiszpańskiej turystyki.

Costa del Azahar może poszczycić się nie tylko wspaniałymi warunkami do wypoczynku na plaży, ale również wyjątkowymi miasta bogatymi w zabytki. Spędzając swoje wakacje na Costa del Azahar koniecznie trzeba wybrać się do Castellón de la Plana, gdzie będziemy mogli podziwiać historyczną zabudowę z dzwonnicą El Fadri na czele. Pasjonaci sztuki powinni odwiedzić Museo Provincial de Bellas Artes, które chwali się bogatymi zbiorami pochodzącymi z okresu średniowiecza. 

Kolejnym zabytkowym miastem jest Vinaros słynące z areny służącej do organizacji walki byków i fascynującej starówki. W Costa del Azahar będziemy mogli podziwiać słynny klasztor Karmelitów – Onda, ruiny zamków,  jaskinię św. Józefa – z udostępnioną do zwiedzania – salą nietoperzy, suchą galerią i jeziorem lazurowym, osady warowne w rejonie El Maestra, liczne kościoły, muzea i prastare budowle.

Costa del Azahar, to kolejne po Costa Brava i Costa del Sol miejsce, które spełni wymagania polskich turystów. Towarzyszyć nam będzie słoneczna pogoda, hiszpański temperament i cała gama atrakcji turystycznych, zaczynając od bajecznych plaż, po widowiskowe baseny i w końcu szalone kluby. Odpowiedź na pytanie, gdzie warto spędzić wakacje, nasuwa się sama…

Czy spędzając urlop w Hiszpanii można chcieć czegoś więcej?

Zostaw komentarz