Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Hiszpania – Zdrowie i szczepienia

Hiszpania – Zdrowie i szczepienia

Urlop w Hiszpanii to z pewnością marzenie nie jednego Polaka, jeśli już zdecydujemy się wyjechać na wakacje tam, warto się odpowiednio przygotować.

Przed wyjazdem do państw Unii Europejskiej warto wyposażyć się w kraju w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (wniosek składamy w oddziale wojewódzkim NFZ). EKUZ uprawnia nas do korzystania z podstawowych usług medycznych. Zaleca się jednak wykupienie prywatnych polis ubezpieczeniowych, które pokryją koszty hospitalizacji i leczenia poważniejszych przypadków. Pamiętajmy, iż osoby posiadające karty Euro26 i ISIC są automatycznie ubezpieczane.

W Hiszpanii nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Jednocześnie przy wjeździe na teren Hiszpanii nie są wymagane żadne szczepienia obowiązkowe (oprócz osób przybywających z terenów objętych epidemią).

Tutejsze apteki – farmacia – otwarte są w godzinach handlowych (pamiętajmy o sieście) i warto się do nich wybrać w przypadku lżejszych dolegliwości. Oprócz uzyskanej porady (po angielsku lub hiszpańsku) będziemy mogli zakupić podstawowe leki bez recepty. Koszt wizyty lekarskiej to kilkadziesiąt euro, a doba w szpitalu może nas kosztować nawet kilkaset euro. Dlatego przed wyjazdem należy postarać się o polisę ubezpieczeniową, a w razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby – natychmiast powiadomić ubezpieczyciela.

Numery telefonów alarmowych:

  •     Pogotowie ratunkowe 061
  •     Policja 092
  •     Straż pożarna 080
  •     Numer ratunkowy 112
Hiszpania jest krajem bezpiecznym, naszego urlopu nic nie powinno zakłócać.

Zostaw komentarz