Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Regiony-hiszpanii   /  Hiszpania – La Palma

Hiszpania – La Palma

La Palma jest wyspą położoną w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej powierzchnia zajmuje aż 730 km2. Taki wymiar daje jej piąte miejsce pod względem wielkości wysp należących do Kanarów. La Palma, mimo, że nie jest uznawana za  turystyczne centrum Hiszpanii, zachwyca każdego tumimorystę. Do najbardziej znanych miejsc na La Palmie zalicza się miejscowości Punta de Juan Adalid, Punta Fuencaliente, a także Santa Cruz de la Palma – czyli największe miasto La Palmy. Będąc na miejscu można postarać się o rejs po całym archipelagu, zaczynając naszą przygodę od Teneryfy.

La Palma należy do najbardziej górzystych wysp świata, dlatego też będzie idealnym miejscem do zorganizowania podróży fakultatywnej czy wypoczynku w aktywnym stylu. Tutaj czas upłynie nam pod znakiem wspinaczek górskich i na pieszym wyspy. To idealne miejsce dla tych, którzy swoje wakacje utożsamiają nie tylko z leniwym wylegiwaniem się na plaży, ale także z aktywnym poznawaniem wyspy, która charakteryzuje się egzotyczną przyrodą i zapierającymi dech w piersiach widokami.

Osoby, które liczą na leniwy odpoczynek mogą być zatem zawiedzione, gdyż na La Palmie mało jest miejsc przeznaczonych do beztroskiego leżakowania, piaszczyste plaże to tutaj rzadkość. Wybrzeża La Palmy są zazwyczaj kamieniste, co nie odbiera im uroku, wręcz przeciwnie – znudzeni powszechnym widokiem zaludnionych plaż będą zatem zadowoleni.

La Palma nie posiada także zaplecza turystycznego, którym może pochwalić się na przykład Majorka. Co prawda znajdują się tutaj także luksusowe hotele z basenem, ale więcej jest tu miejsc, które wystawiają turystę na próbę.  Na przyjezdnych czeka na nas masa ekstremalnych wyzwań i ogromny masyw górski do zdobycia. Najwyższym szczytem na wyspie jest Roque de los Muchachos – którego całkowita wysokość wynosi aż 2426 m n.p.m. Na samym szczycie znajduje się interesujące obserwatorium astronomiczne. Do innych atrakcji La Palmy zaliczają się drzemiące wulkany – ostatnia erupcja miała miejsce w 1971 r. Turyści zachłysną się widokiem chociażby olbrzymiego wulkanu Caldera de Taburiente, którego krater dosłownie sięga chmur.

Dla spragnionych pięknych widoków czeka północna strona wyspy – tam też kończy się rzeczywistość, a zaczyna eden. Wyobraźmy sobie ocean plantacji winorośli, który oblewa sady bananowców, cytrusów i awokado. Atmosferę budują także pola tytoniu – całość to prawdziwa mozaika, która zachwyca nasze zmysły. Bajkowy krajobraz gwarantują także pionowe, wysokie skalne klify, które odważnie wdzierają się w wody Oceanu Atlantyckiego.
Podczas gdy na północy wyspy królują klify i plantacje, na jej południu spotkamy wulkaniczne pustynie, które są koloru czerwono-czarnego. Bajecznej roślinności powinniśmy szukać zatem w innych częściach La Palmy.

Reasumując, La Palma to nie miejsce dla osób, którzy chcą odpocząć na leżaku na białym piasku, chłodząc nogi w krystalicznej wodzie. Tutaj nie pływa się w luksusowych basenach. Czas spędza się aktywnie, chodząc po górach, korzystając z uroków natury. La Palma to synonim przygody, a nie komercyjnego luksusu. I to jest tu zdecydowanie najlepsze.

Zostaw komentarz