Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Hiszpania   /  Regiony-hiszpanii   /  Hiszpania – La Gomera

Hiszpania – La Gomera

La Gomera to jedna z najmniejszych wysp wchodzących w skład archipelagu Kanaryjskiego. Swoim kształtem przypomina prawie regularny krąg, co wygląda naprawdę interesująco z okna samolotu. Wyspa jest niewielka,  jej całkowita powierzchnia wynosi jedynie 378 km2. Mimo swoich miniaturowych rozmiarów La Gomera posiada nowoczesną infrastrukturę turystyczną, a swoim gościom ma do zaoferowania pełen wachlarz atrakcji turystycznych.

La Gomera to fantastyczne miejsce dla zwolenników ciszy i spokoju (co nie jest równoznaczne z nudą!). Swój raj odnajdą tu rodziny z dziećmi, zakochani oraz ci, którzy są zmęczeni codziennością, bo pamiętajmy, że La Gomera codzienna nie jest. Tutaj każdy turysta będzie miał okazję wypocząć na pustych plażach, z dala od hałasu i tłumów.

La Gomera ma zapach kawy, prażonej, mocnej … prawdziwej. Czuć ją zwłaszcza w San Sebastian, stolicy wyspy. To tutaj podaje się podobno jedną z najlepszych kaw w Hiszpanii. Skoro już o San Sebastian mowa, warto zaznaczyć, że to niewielkie miasteczko składa się praktycznie z dwóch głównych placów, które stanowią centrum miasta, zaznaczmy – prawdziwie hiszpańskie centrum miasta, nie zdziwmy się zatem, gdy usłyszymy flamenco i niemalże fruwające wachlarze.

Spacerując wzdłuż Calle Real dotrzemy do Domu Kolumba, który odwiedził wyspę podczas swojej wyprawy do Indii. Ten wielki odkrywca, podobnie jak współcześni turyści, zakochał się w wyspie i powracał tu, kiedy tylko mógł. W okolicy znajduje się także uroczy Kościół, w którym towarzysze Kolumba prosili o powodzenie i szczęśliwy powrót z wyprawy.

Na wyspie słychać także gwizdy, i to profesjonalne! Zapewne mało kto wie, że na La Gomerze znajduje się szkoła gwizdania, która nawiązuje do historii Guanczów, którzy właśnie w ten sposób porozumiewali się ze sobą i zapewne nikt z was nie wie, że tamtejszy gwizd jest słyszany z odległości nawet 4 km!

Kolejnym atutem La Gomery jest fakt, że ma ona zaszczyt należeć do Wysp Kanaryjskich (niektórzy sądzą, że jest odwrotnie i to Kanary szczycą się La Gomerą), a więc do Wysp Szczęśliwych. I taki panuje tutaj klimat. Biały piasek, błękitna woda i zielone palmy oblane złotym słońcem wtórują atmosferze i sprawiają, że nasze wakacje stają się przygodą życia.

La Gomera to również skupisko malowniczych knajpek, w których serwuje się dobre hiszpańskie wino i najlepsze owoce morza. Ciepłe wieczory, bezchmurne niebo, szum fal… błogość.

Co można powiedzieć więcej, to potwierdza, że Hiszpania ma wiele twarzy i warto się nią zainteresować.

Zostaw komentarz